Coworking Katowice

Filtruj po:

Stanowiska w kilku prywatnych biurach

Stanowiska w jednym prywatnym biurze

Oferty biur coworkingowych: 8

Loading...

Jak znajdziesz biuro coworkingowe?

Wybierz lokalizacje

Skorzystaj z wyszukiwarki wpisując nazwę miasta, dzielnicy lub ulicy. Możesz także skorzystać z podstrony danego rynku.

Przeglądaj oferty

Wybierz interesujące Cię nieruchomości i poproś o szczegóły za pomocą przycisku "Uzyskaj ofertę".

Poczekaj na szczegóły

Dokładamy wszelkich starań, abyś dostał oferty jak najszybciej. Otrzymasz je bezpośrednio od właścicieli.

Coworking Katowice - podstawowe informacje

Coworking Katowice

Rynek biur coworkingowych w Katowicach przeżywa istny boom od kilku lat. To właśnie w stolicy aglomeracji górnośląskiej stale rośnie podaż przestrzeni typu co work oraz biur serwisowanych na całym Śląsku. Wynika to z rosnącego zapotrzebowania firm, które poszukują elastycznych warunków najmu nowego biura. Obecnie najemcy mają do dyspozycji kilkanaście lokalizacji skupionych wokół centrum miasta.

 

Przestrzenie coworkingowe w Katowicach – lokalizacje biur

Większość biur coworkingowych w Katowicach usytuowana jest w ścisłym centrum miasta. Część z nich, tak jak w przypadku innych miast Polski, znajduje się w znanych kompleksach biurowych. Przykładem mogą być przestrzenie coworkingowe w Silesia Business Park, w kompleksie Face2Face przy Drogowej Trasie Średnicowej czy Cluster przy ulicy Dworcowej. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się również Loftmill KTW usytuowany w nowej biznesowej ikonie miasta. Wartym uwagi są także biura znajdujące się w odrestaurowanych kamienicach w okolicach Starego Miasta oraz Galerii Katowickiej.

 

Rośnie popularność coworkingu. Wybrać prace zdalną czy biuro na open-space? 

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Kluczową zaletą pracy z domu jest oszczędność finansowa. Wiąże się to z brakiem konieczności ponoszenia kosztów utrzymania biura, powierzchni wspólnych czy wynajmu biura coworkingowego. Jest to niezwykle popularny format pracy wśród osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą oraz pracowników z branży kreatywnej. Niestety tego typu rozwiązanie nie jest w pełni korzystne dla naszego organizmu oraz zdrowia psychicznego. Coraz większa liczba specjalistów zwraca uwagę na konieczność wyraźnego oddzielenia życia prywatnego od zawodowego. Coworking pozwala na osiągnięcie życiowego „work-life balance”, co determinuje coraz większą liczbę osób poszukujących biura serwisowanego lub coworkingowego.

 

Coworking to idealna alternatywa dla wszystkich freelancerów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób prowadzących jednoosobową działalność, którzy nie rozważają wynajmu tradycyjnego biura w Katowicach. Największą zaletą przestrzeni coworkingowych jest ich duża elastyczność – zarówno dotycząca wielkości wynajmowanej powierzchni, jak i czasu pracy. Rozwiązanie to sprzyja kreatywnemu oraz indywidualnemu podejściu do obowiązków służbowych, co cechuje się wyższą produktywnością. Firmy korzystające z coworku wskazują, iż decyzja ta wpłynęła na zdecydowanie większą liczbę innowacyjnych projektów oraz nietuzinkowych rozwiązań. Jednocześnie obecność przestrzeni wspólnych pozwala na swobodną wymianę myśli z innymi firmami oraz realizacją wspólnych przedsięwzięć.

Please turn the device