Chcesz pozyskać najemców? ⭐️Promuj swoją nieruchomość⭐️

Znajdź biuro do wynajęcia w Warszawie.

Po prostu.

Biura do wynajęcia w Warszawie to obecnie blisko 1 700 ofert w budynkach klasy A, B oraz C. Na finne znajdziesz ponad 900 biurowców zlokalizowanych w 15 dzielnicach stolicy. Największym zainteresowaniem najemców cieszą się obecnie powierzchnie biurowe na Woli, w Śródmieściu oraz biura na Mokotowie.

Sprawdź poniższe oferty biur na wynajem w Warszawie bezpośrednio od właścicieli. Porównuj szczegóły  najmu bez ukrytych kosztów.

Biura do wynajęcia Warszawa

Filtruj po:

m2
m2
Potrzebujesz pomocy przy wynajmie biura?

Potrzebujesz pomocy przy wynajmie biura?

Jeżeli nie masz czasu na poszukiwanie biura na wynajem lub nie znalazłeś odpowiednich dla siebie ofert, skontaktuj się z nami!

Zespół finne jest w pełni do Twojej dyspozycji. Czekamy na kontakt mailowy lub telefoniczny.

Biura Warszawa - podstawowe informacje

Biura do Wynajęcia w Warszawie

 

Warszawa to największy rynek biurowy w Polsce. W stolicy znajduje się blisko 1 000 budynków biurowych, które oferują łącznie ponad 7 milionów mkw. powierzchni biurowej. Na dodatek obecnie budynki w budowie oraz nowe planowane inwestycje stanowią kolejne 400 tysięcy mkw podaży. Dla wielu firm czy startupów, jak i tych planujących zmianę swojej lokalizacji, umożliwia to szeroki wybór spośród ofert.

 

Według badań ponad 70% mieszkańców stolicy posiada wykształcenie wyższe. Biegła znajomość języka angielskiego oraz duża liczba instytucji edukacyjnych świadczy o szerokim dostępie do wykwalifikowanej kadry pracowników. Warszawa w ostatnim czasie dokonała szeregu znaczących zmian wpływających na poprawę komunikacji miejskiej oraz standardów życia. Rozbudowanie II linii metra, stale rosnąca liczba ścieżek rowerowych, bliskość węzłów komunikacyjnych czy dogodny dojazd do Międzynarodowego Lotniska im. Fryderyka Chopina to tylko niektóre z zalet biura w Warszawie.

 

W Finne posiadamy zarówno przestrzenie na wynajem od zaraz, jak i te które będą dostępne w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Znajdziesz tu nowoczesne biurowce do wynajęcia, odrestaurowane i klimatyczne kamienice, powierzchnie biurowo-magazynowe jak i lokale biurowe na wynajem w mniej znanych lokalizacjach. Skorzystaj z wyszukiwarki biur i bezpłatnie zapytaj o szczegóły oferty w wybranym przez Ciebie budynku.

 

Nowoczesne biura na wynajem w Warszawie

 

Powstające wysokościowce w stolicy to nowoczesne budynki, które spełniają szereg najwyższych standardów. Dotyczą one zarówno kwestii bezpieczeństwa, jak i jakości wykorzystywanych podczas budowy materiałów. Zdecydowana większość biurowców może pochwalić się posiadaniem certyfikatu BREEAM. Zawierają one także szereg rozwiązań energooszczędnych, co w dobie kryzysu energetycznego ma bardzo duży wpływ na poziom kosztów eksploatacyjnych. Warto także wspomnieć, iż parkingi dla rowerzystów, nowoczesne czujniki dymu, zaaranżowane przestrzenie wspólne czy stacje ładowania samochodów elektrycznych są teraz nieodłącznym elementem wielu budynków.

 

Powierzchnie Biurowe w Śródmieściu i na Woli

 

Śródmieście i Wola to idealne lokalizacje dla firm, które cenią sobie bliskość węzłów komunikacyjnych oraz lokali usługowych. Tutaj znajduje się centrum kultury, instytucji rządowych oraz naukowych. Reprezentacyjność położenia oraz dogodny dostęp do komunikacji miejskiej sprawiają, że obie dzielnice znajdują się w czołówce pożądanych centrów biznesowych w Polsce.

 

W ostatnich latach widać znaczący przyrost podaży biurowców na wynajem w centrum Warszawy. Oddano do użytku tak znane wieżowce jak Varso Tower, Mennica Legacy Tower, Forest, Skyliner, kompleks Generation Park czy biura w The Warsaw Hub. W efekcie Wola i Śródmieście stały się w stosunkowo krótkim czasie głównym miejscem do pracy wypierając szeroką ofertę biur do wynajęcia na Mokotowie. Tereny w okolicach Ronda Daszyńskiego oraz II linii metra zostały nazwane przez specjalistów rynku nieruchomości mianem Centralnego Obszaru Biznesu.

 

Biura do wynajęcia na Mokotowie

Mokotów to stale rozwijająca się dzielnica w południowej części Warszawy. Jej usytuowanie sprawiło, iż wiele polskich oddziałów zagranicznych firm ulokowało tu początkowo swoje siedziby. Służewiec w ostatnich latach boryka się z problemem odpływu części najemców do Śródmieścia oraz Woli. Część firm decyduje się na przeprowadzkę zapominając o zaletach tutejszej lokalizacji. Bliskość Lotniska Chopina na Okęciu, Obwodnicy Warszawy czy wielu punktów usługowych (Galeria Mokotów) są kluczowymi zaletami biura na Mokotowie. Obecnie tylko w okolicach ulic Domaniewskiej, Postępu, Wołoskiej, Marynarskiej oraz Cybernetyki znajduje się blisko 80 budynków biurowych, które posiadają szeroki wybór dostępnych na wynajem metraży.

 

Tanie nieruchomości biurowe w Warszawie

 

Rynek biurowy w Warszawie jest bardzo zróżnicowany pod względem stawek najmu. Biurowce zlokalizowane w ścisłym centrum cechują wyższe stawki czynszu oraz opłat eksploatacyjnych. Miesięczny najem lokalu biurowego w Śródmieściu czy na Woli wynosi obecnie od 18 do 24 euro miesięcznie za metr kwadratowy. Niższe stawki możemy zaobserwować w budynkach oddanych do użytku przed 2018 rokiem oraz w biurowcach klasy B i C. Część firm chcąc redukować koszty coraz częściej poszukuje powierzchni biurowych w innych częściach miasta lub nawet na obrzeżach Warszawy. Na Finne znajdziesz największy wybór biur do wynajęcia dostępnych na Żoliborzu, Ursynowie czy Pradze, jak i na Wilanowie, Targówku, Białołęce czy we Włochach.

 

Ranking biurowców w Warszawie

 

W ostatnich latach podaż biur do wynajęcia w Warszawie stale rośnie. Do najpopularniejszych biurowców w centrum stolicy i Śródmieściu można śmiało zaliczyć Varso Tower przy ul. Chmielnej 71, Q22, Spektrum Tower przy Twardej 18 czy Rondo 1. Z kolei na Woli prym wiodą Warsaw Trade Tower przy ul. Chłodnej 51, Wola Center zlokalizowany na ul. Przyokopowej 33, Skyliner oraz The Warsaw Hub, które znajdują się w ścisłym otoczeniu Ronda Daszyńskiego.

 

Na warszawskim Mokotowie największym zainteresowaniem najemców cieszą się budynki New City przy Marynarskiej 15, Konstruktorska Business Center, Atrium Plaza czy biurowce przy Postępu 14 oraz Domaniewskiej 48. Warto także wziąć pod uwagę lokalizację nowego biura przy ul. Żwirki i Wigury 18. Niedawno oddany do użytku kompleks Business Garden Warszawa należy do jednych z największych nieruchomości komercyjnych w stolicy.

 

Dla firm i korporacji poszukujących nowego biura w Warszawie w niedalekiej przyszłości polecamy rozważyć powstające obecnie m. in. biurowiec Vibe przy ulicy Towarowej 7, projekt Studio przy Łuckiej 9, biurowiec The Bridge Warsaw przy Placu Europejskim czy zespół budynków zaprojektowany przez Echo Investment przy ul. Towarowej 22.

 

Jak wybrać biuro w Warszawie?

 

Podczas procesu poszukiwania biura trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Ostateczne koszty wynajmu będą się różnić w zależności od metrażu, wybranej lokalizacji oraz dodatkowych wymagań najemców. Przed rozpoczęciem poszukiwań, warto przemyśleć ilość pomieszczeń, które są niezbędne dla firmy oraz udogodnienia dostępne w budynku. Niezwykle istotna jest lokalizacja, która powoduje, że stawki czynszu bywają dwukrotnie wyższe niż w innych dzielnicach Warszawy. Jednakże bliskość instytucji publicznych oraz punktów gastronomicznych to aspekt, który odgrywa istotne znaczenie w przypadku spotkań biznesowych.


Lokalizacja to także bardzo ważny element dla pracowników dojeżdżających z miast Aglomeracji Warszawskiej m. in. z Legionowa, Piaseczna, Nadarzyna czy Grodziska Mazowieckiego. Wybór biura w centrum stolicy pozwoli części z nich na rezygnację z dojazdu samochodem i skorzystanie ze środków komunikacji ZTM. Może się to okazać konieczne, biorąc pod uwagę stale ograniczaną liczbę miejsc parkingowych.

 

 

Warto także wziąć pod uwagę typ szukanej powierzchni. Biura tradycyjne cieszą się obecnie podobnym zainteresowaniem jak biura coworkingowe, które cechuje chociażby brak konieczności ponoszenia kosztów aranżacji nowego biura. Nie bez powodu swoje przestrzenie coworkingowe rozwijają w Warszawie takie firmy jak WeWork, Regus czy Solutions.Rent.

Please turn the device