Chcesz pozyskać najemców? ⭐️Promuj swoją nieruchomość⭐️

Znajdź magazyn w Warszawie.

Po prostu.

Magazyny do wynajęcia w Warszawie to największy rynek nieruchomości logistycznych w Polsce. Najemcy mają do dyspozycji ponad 150 nowoczesnych kompleksów usytuowanych w stolicy i na obrzeżach. Największym zainteresowaniem cieszą się stricte magazyny w Warszawie, jak i w pobliskich miejscowościach - Pruszkowie, Nadarzynie, Jankach, Błoniu czy w Piasecznie.

Na finne wyszukasz dogodną lokalizację i otrzymasz ofertę prosto od właścicieli, bez prowizji. Szybko i łatwo.

Magazyny do wynajęcia Warszawa

Filtruj po:

m2
m2
Potrzebujesz pomocy przy wynajmie magazynu?

Potrzebujesz pomocy przy wynajmie magazynu?

Jeśli nie masz czasu na szukanie magazynu lub nie znalazłeś odpowiednich dla siebie ofert, skontaktuj się z nami!

Zespół finne jest w pełni do Twojej dyspozycji. Czekamy na kontakt mailowy lub telefoniczny.

Magazyny Warszawa - podstawowe informacje

Magazyny do wynajęcia w Warszawie

Warszawa jako główny ośrodek gospodarczy Polski jest jednym z największych rynków zbytu. Właśnie dlatego na przedmieściach i obrzeżach stolicy lokują się czołowi deweloperzy magazynowi, którzy stale rozwijają podaż nowoczesnych magazynów do wynajęcia w Warszawie. Dotyczy to zarówno lokalizacji wewnątrz granic administracyjnych (np. Włochy, Ursus czy Białołęka), jak i okolicznych miejscowości znajdujących się w granicach aglomeracji warszawskiej m. in. Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego, Błonia, Teresina, Raszyna czy Radzymina.

 

Hale magazynowe w Warszawie i okolicach posiadają w ofercie ponad 2,5 miliona mkw. powierzchni logistycznej oraz przemysłowej. Dzięki temu aglomeracja warszawska jest jednym z największych rynków magazynowych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Do dyspozycji najemców są zarówno wielkopowierzchniowe centra dystrybucyjne i logistyczne, jak i mniejsze powierzchnie magazynowe.


Magazyny BTS oraz małe magazyny w Warszawie

 

Bliskość atrakcyjnego rynku zbytu stolicy oraz strategiczne centralne położenie sprawiają, iż firmy poszukujące powierzchni magazynowych w Warszawie mają spory wybór. W ofertach można znaleźć zarówno parki magazynowe oferujące zazwyczaj magazyny typu BTS (build-to-suit), jak i mniejsze przestrzenie do wynajęcia. Miasto zapewnia szeroki wybór zróżnicowanych opcji pod względem wielkości modułów, stawek czynszów czy też innych wymagań najemców.

 

W granicach administracyjnych Warszawy (np. na Okęciu czy Żeraniu) przeważają mniejsze magazyny. Ich zaletą są niższe koszty użytkowania, jak i często reprezentacyjna i nowoczesna powierzchnia biurowa. Tego typu rozwiązania rekomendujemy dla firm, które szukają w Warszawie połączonej powierzchni biurowo-magazynowej. Mniejsi najemcy mogą także rozważyć rozwiązania typu boksy magazynowe zlokalizowane w różnych dzielnicach Warszawy czy nowoczesne garaże do wynajęcia.

 

W miejscowościach poza granicami stolicy dominują nowoczesne i wyspecjalizowane parki magazynowe. Obiekty budowane przez Panattoni, Prologis czy Hillwood w Warszawie i okolicach oferują w wielu przypadkach hale magazynowe na wynajem o powierzchni przekraczającej 100 tysięcy mkw. Zdecydowana większość z nich znajduje się na południowy-zachód od centrum stolicy, w pobliżu Autostrady A2 oraz drogi S8. Przykładem są tutaj wielkopowierzchniowe Panattoni Park Pruszków, Prologis Park Błonie, MLP Pruszków, magazyny SEGRO w Ożarowie Mazowieckiem czy CTPark w Mszczonowie.

 

Dlaczego warto wynająć magazyn w Warszawie?

Największą zaletą magazynu w Warszawie jest bezpośredni dostęp do największego rynku konsumenckiego w Polsce. Jednocześnie firmy mogą liczyć tutaj na łatwiejszy dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej oraz nowoczesnego zaplecza technicznego na potrzeby obsługi logistycznej. Oczywiście wiąże się to z wyższymi stawkami czynszu oraz kosztami użytkowania w porównaniu do rynku śląskiego czy Polski Wschodniej.

 

Aglomeracja warszawska należy do największych krajowych węzłów transportowych. Najemcy powierzchni magazynowych w Warszawie mogą korzystać z 6 dróg krajowych, 8 zmodernizowanych linii kolejowych oraz mają dostęp do terminala towarowego należącego do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Do najważniejszych szlaków drogowych Warszawy należą Autostrada A2 oraz Drogi S7, S8 oraz S17. Trasy szybkiego ruchu odgrywają znaczącą rolę w podejmowaniu decyzji o lokalizacji magazynu na wynajem. Połączenie aspektu usytuowania hal blisko tras wylotowych oraz portu lotniczego najlepiej może oddać park Logicor Okęcie.

 

Warto wspomnieć, iż przez region warszawski przebiegają jednocześnie 3 z 10 transeuropejskich korytarzy transportowych (Helsinki – Warszawa, Berlin – Moskwa oraz Gdańsk – Ostrawa). Olbrzymi potencjał hal magazynowych w Warszawie wykorzystują nie tylko branżowi operatorzy spedycyjni, ale i liczne sieci handlowe, firmy e-commerce oraz światowe podmioty z branży FMCG.

 

Ważnym aspektem są także zalety wynajmu magazynu w Warszawie zamiast jego zakupu na własność. W przypadku długoterminowego korzystania z wybranego obiektu koszty najmu są na ogół znacząco niższe niż w przypadku jego budowy „od zera” lub nabycia gotowej nieruchomości komercyjnej. Dodatkowo wynajem powierzchni magazynowej jest korzystniejszy m.in. ze względu na stale rosnące ceny gruntów w centralnej części Polski. Na zakup nieruchomości pod budowę magazynu często decydują się globalne koncerny lub podmioty z branży logistyczno-spedycyjnej, które dysponują odpowiednio dużym budżetem.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze magazynu w stolicy?

Kluczowym kryterium wyboru magazynu na wynajem w Warszawie powinno być określenie jego przeznaczenia. Podczas przeglądania ofert na Finne należy zwrócić uwagę, czy hala magazynowa składa się z modułów. W innym przypadku będzie to zazwyczaj powierzchnia typu BTS, która charakteryzuje się wysokim stopniem elastyczności względem preferencji klientów. Dla większości najemców niezwykle ważna jest również lokalizacja magazynu. Jest to szczególnie istotny czynnik decyzyjny, gdy prowadzimy dystrybucję towarów na całą Polskę lub kraje sąsiadujące. Ważne, aby centra logistyczne firm eksportujących towary za granicę znajdowały się w bliskim otoczeniu autostrad oraz dróg szybkiego ruchu.

 

W przypadku mniejszych powierzchni magazynowych w Warszawie dosyć częstym rozwiązaniem jest współdzielenie przestrzeni z innymi podmiotami. To dobra alternatywa dla firm, które nie potrzebują wynajmowania całej dostępnej powierzchni parku magazynowego. Wówczas zwracają oni uwagę przede wszystkim na lokalizację, typ konstrukcji czy zastosowane w magazynach rozwiązania technologiczne. Istotnym aspektem jest także dostępna liczba doków oraz miejsc parkingowych dla TIRów i samochodów dostawczych.

Please turn the device