Chcesz pozyskać najemców? ⭐️Promuj swoją nieruchomość⭐️

Znajdź magazyn w Krakowie.

Po prostu.

Magazyny do wynajęcia w Krakowie to blisko 1 milion mkw. nowoczesnej przestrzeni logistycznej. Ich położenie w kluczowych punktach miasta oraz w sąsiedztwie Obwodnicy Krakowa i Autostrady A4 gwarantuje dogodną dystrybucję towarów na inne rynki. Na szczególną uwagę zasługują oferty wynajmu magazynu w Krakowie w kompleksach Panattoni oraz 7R.

Na finne szybko i łatwo wybierzesz lokalizacje i uzyskasz oferty bez prowizji. Jednocześnie przeprowadzimy Cię przez cały proces wynajmu krok po kroku.

Magazyny do wynajęcia Kraków

Filtruj po:

m2
m2
Potrzebujesz pomocy przy wynajmie magazynu?

Potrzebujesz pomocy przy wynajmie magazynu?

Jeśli nie masz czasu na szukanie magazynu lub nie znalazłeś odpowiednich dla siebie ofert, skontaktuj się z nami!

Zespół finne jest w pełni do Twojej dyspozycji. Czekamy na kontakt mailowy lub telefoniczny.

Magazyny Kraków - podstawowe informacje

Kraków to drugie pod względem wielkości miasto w Polsce. Stanowi nie tylko ważny punkt na turystycznej i kulturalnej mapie kraju, jednakże jest ogromnym rynkiem zbytu dla wielu towarów i usług. Duża liczba mieszkańców aglomeracji krakowskiej sprzyja aktywności gospodarczej oraz powoduje brak problemów z dostępem do siły roboczej. Województwo małopolskie przyciąga spore grono inwestorów z zagranicy m. in. dzięki Specjalnym Strefom Ekonomicznym – przykładem może być tutaj powszechnie znany Krakowski Park Technologiczny.

 

Właśnie dlatego magazyny do wynajęcia w Krakowie i okolicach cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród podmiotów z wielu dziedzin gospodarki. Łączna dostępna powierzchnia na wynajem w okolicach stolicy Małopolski wynosi około 900 tysięcy mkw. Co ciekawe, rynek nieruchomości komercyjnych w Krakowie cechują niższe stawki czynszu oraz bardzo niski wskaźnik pustostanów, który wynosi niecałe kilka procent.

 

 

Nowoczesne powierzchnie magazynowe na wynajem w Krakowie

Stale rozwijana infrastruktura drogowa i kolejowa sprzyja zwiększaniu podaży nieruchomości magazynowych w Małopolsce. Jednocześnie deweloperzy budujący magazyny na wynajem w Krakowie (np. Panattoni, Logicor czy 7R) cały czas podnoszą wysoki standard inwestycji. Oddawane do użytku obiekty cechuje wysoka elastyczność względem oczekiwań najemców, a także nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz ekologiczne. Można do nich zaliczyć m. in. tryskacze, wysokiej klasy podłogi przeciwpyłowe, powłoki antyogniowe czy najwyższej klasy oświetlenie LED. Dodatkowo powstające parki magazynowe w Krakowie posiadają coraz większą liczbę miejsc parkingowych oraz przestronne place manewrowe. Jest to niezwykle istotne dla sprawnej logistyki samochodów ciężarowych.

 

 

Wynajem magazynu w Krakowie – zalety lokalizacji

Strategiczna lokalizacja Krakowa na mapie Europy Środkowo-Wschodniej przyciąga spore zainteresowanie zagranicznych inwestorów. Miasto dysponuje dogodnymi połączeniami drogowymi i kolejowymi z Czechami, Słowacją oraz Ukrainą co znacząco sprzyja dystrybucji wielu towarów. Główne szlaki transportowe do Droga Krajowa nr 7 łącząca Pomorze z południową granicą Polski w Chyżne oraz Autostrada A4 zaliczana do Paneuropejskiego Korytarza Transportowego. Trasa ta umożliwia sprawną logistykę towarów pomiędzy magazynami w Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Opolu czy Wrocławiu.

 

Kolejną zaletą krakowskiego rynku magazynowego jest dostęp do lotniska Kraków-Balice. Umożliwia to dogodny eksport towarów poza granice kraju drogą powietrzną. Zdecydowana większość magazynów na wynajem znajduje się na obrzeżach Krakowa. Dzięki rozbudowanej sieci dróg krajowych i wojewódzkich w okolicach Krakowa pracownicy ze Skawiny, Myślenic, Wadowic czy Niepołomic nie odczuwają większego dyskomfortu w dojeździe do hal magazynowych.

 

Do największych parków magazynowych w Małopolsce należą 7R Park Kraków, GLP Kraków Logistic Centre oraz Panattoni Park Kraków. Są to nowoczesne zespoły budynków magazynowych klasy A, których łączna powierzchnia do wynajęcia znacząco przekracza 100 tysięcy mkw. Obiekty te oferują szereg udogodnień dla najemców oraz liczne place manewrowe dostosowane do dystrybucji wielkogabarytowych towarów.

 

 

Górny Śląsk alternatywą dla magazynu w Krakowie

Podczas poszukiwań przestrzeni do wynajęcia w Krakowie, najemcy często decydują się na magazyny na Górnym Śląsku. Wybór ten jest podyktowany większą dostępnością powierzchni magazynowej oraz konkurencyjnymi stawkami czynszów. Ważnym łącznikiem pomiędzy Górnym Śląskiem, a Małopolską jest autostrada A4, która umożliwia sprawny dojazd pomiędzy miastami obu aglomeracji. Jednakże trend ten znacząco hamuje rozwój podaży magazynów w Krakowie.

 

Dodatkowym problemem jest również nieuregulowany status wielu gruntów, które mogłyby być przeznaczone pod nowe inwestycje. Jest to spory problem, który utrudnia rozwój logistyki. Tak bogaty rynek konsumencki z pewnością potrzebuje dystrybutorów oraz nowoczesnych kompleksów logistycznych. Dowodzi to fakt, iż większość najemców powierzchni magazynowych w Małopolsce stanowią firmy z branży TSL, sieci handlowe oraz dostawcy produktów spożywczych.

Please turn the device