Biura dla prawników – na co zwracać uwagę?

Cover Image for Biura dla prawników – na co zwracać uwagę?

Nobliwa kamienica z elegancką tabliczką przy wejściu – tak często wyobrażamy sobie siedzibę kancelarii prawniczej. Ten stereotyp jest jednak coraz częściej mało opłacalny i niewydajny. Czym warto kierować się obecnie wybierając biuro dla kancelarii prawnej lub dla jednoosobowej działalności w tym obszarze? Jaki typ powierzchni może się okazać najlepszy?

 

Bądź swoim klientem

Czasy, gdy adwokaci lub radcy musieli szukać secesyjnych budynków na swoje siedziby minęły. Zamiast marnować na to czas, lepiej pomyśleć o tym, czym kieruje się nasz potencjalny klient. Prawnik to zawód prestiżowy, ale wciąż to po prostu usługa, a usługi powinny być jak najbardziej komfortowe. Łatwy dojazd, gwarantowane miejsce parkingowe (zwłaszcza w rejonach miasta, gdzie o takowe trudno) i odpowiednia atmosfera obsługi będą więc podstawowymi atutami.

Bardzo dobre oferty tego typu znaleźć można w nieruchomościach komercyjnych – głównie w nowoczesnych biurowcach. W zależności od tego, jak duży jest nasz zespół i jaki charakter usług jest świadczony, możemy dobrać sobie odpowiednią powierzchnię. Zazwyczaj najlepiej sprawdza się hybryda, czyli osobne pokoje plus sekretariat i pomieszczenia wspólne (mała sala konferencyjna, aneks kuchenny).

Żeby skupić się maksymalnie na naszych zadaniach możemy skorzystać z opcji biura serwisowanego – wówczas wszelkie sprawy organizacyjne (sprzątanie, naprawę i utrzymywanie infrastruktury biurowej, a nawet organizację szkoleń i zajęć relaksujących etc.) bierze na siebie zarządzający danym budynkiem. Jest to dodatkowy koszt, ale w przypadku usługi prestiżowej warto go zazwyczaj ponieść.

 

Jak wybrać lokalizację biura dla prawników?

Osobną kwestią jest lokalizacja siedziby naszej kancelarii. Śródmieście to prestiż, to prawda, ale być może są miejsca, gdzie potencjał zdobywania nowych klientów jest wyższy, bo konkurencja jest mniejsza, a popyt potencjalnie spory? Nasze ostateczne decyzje zweryfikują pod kątem dostępności lokali, w kilka minut, specjaliści od biur do wynajęcia zaproponują konkrety. Czekanie 3 dni na ofertę agenta to również już przeszłość. Transakcję możemy w zasadzie dopiąć w jeden dzień, jeśli obie strony są zadowolone z warunków.

 

Wirtualna kancelaria + startup?

Prawnik lub notariusz spotykający się z klientem przez komunikator? Pewnie nie wszyscy jeszcze są przekonani do takiej formy załatwiania kwestii prawnych zwłaszcza, gdy nasza sprawa jest poważna lub delikatna. Jednak pozostaje duża część zleceń, które nie wymagają bezpośredniego spotkania w zaciszu eleganckiego gabinetu. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem może być wybór coworkingu. Jest to rozwiązanie, w którym współdzielimy przestrzeń z innymi podmiotami. Przykładem mogą być startupy, freelancerzy, a nawet wieloosobowe firmy.

Wybierając taką opcje po pierwsze oszczędzamy pieniądze, po drugie stwarzamy sobie okazję na poznawanie ludzi z innych branż, co może zaowocować nieoczekiwanymi projektami, które rozwiną nasz biznes w kierunku, o jakim nigdy wcześniej byśmy nie pomyśleli. Wciąż możemy również zarezerwować sobie możliwość „cichego kąta”, czyli opcji osobnego pokoju dla klientów, którzy wolą porozmawiać w tradycyjny sposób.

Coworking to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się segmentów branży real estate w Polsce stwarzający wiele możliwości dla użytkowników. Tutaj również zestaw optymalnych ofert od specjalistów pojawi się na naszym mailu po kilku minutach od wysłania zapytania.

Co ważne, we wszystkich powyższych opcjach, korzystając z usług fachowców, mamy też zapewnione to, co zawsze było podstawą wszelkich usług prawnych – bezpieczeństwo klienta.

 

Biura dla prawników

Poszukując biura dla swojej kancelarii prawnej skorzystaj z naszej wyszukiwarki powierzchni finne. Dzięki filtrom zaawansowanym możesz wybrać czy interesuje Cię nowoczesny biurowiec w centrum miasta czy odrestaurowana kamienica w secesyjnym stylu.

Dowiedz się więcej

Cover Image for Istota umowy najmu i jej konstrukcja

2024-04-04

Istota umowy najmu i jej konstrukcja

Umowa najmu stanowi fundament każdego komercyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Jej istota oraz ...

Czytaj więcej
Cover Image for Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

2024-03-21

Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

Rynek nieruchomości komercyjnych jest niezwykle konkurencyjny i dość skomplikowany, zwłaszcza w k...

Czytaj więcej

Please turn the device