Najlepsze biuro dla pracownika?

Cover Image for Najlepsze biuro dla pracownika?

Czy sposób aranżacji biura może decydować o przyjęciu bądź odrzuceniu oferty pracy? Okazuje się, że tak! Pracownicy coraz częściej przywiązują uwagę nie tylko do wysokości pensji, lecz również do komfortu codziennej pracy. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać najlepsze biuro dla pracownika.

 

Najlepsze biuro dla pracownika? Dogodna lokalizacja i bezproblemowy dojazd

Nie chodzi o to, żeby każdy miał blisko – taki warunek byłby raczej niemożliwy do spełnienia. Jednak lokalizacja biura ma olbrzymie znaczenie. Głównie chodzi o to, czy jest ono położone w miejscu, do którego da się dojechać bez problemu, i to zarówno własnym samochodem, jak i korzystając z oferty komunikacji publicznej.

Im lepiej skomunikowana jest okolica, tym większa szansa, że atrakcyjna lokalizacja przyciągnie pracowników. W dzisiejszych czasach specjaliści w wąskich dziedzinach to pracownicy na wagę złota. Optymalnie zaprojektowane biuro z dogodnym dojazdem może okazać się mocnym argumentem podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Nowoczesny budynek o wysokim standardzie

Nie bez znaczenia jest standard samego budynku. Biurami w nowoczesnych budynkach klasy A zainteresowane są coraz częściej nie tylko korporacje, lecz również małe i średnie firmy nastawione na rozwój i współpracę ze specjalistami.

To, do jakiej klasy zostanie przypisany konkretny biurowiec, zależy od rozmaitych czynników. Istotny jest m.in. wiek budynku, jego lokalizacja, standard wykończenia, wysokość pomieszczeń, parking, czy dodatkowe udogodnienia dla pracowników.

 

Przestrzeń, która podkręca kreatywność

Najlepsze biuro dla pracownika to takie, które korzystnie wpływa na jego produktywność. To przestrzeń, która sprzyja kreatywności. Warto zatem zadbać o atrakcyjny wystrój, jednak nie powinien on zbytnio rozpraszać uwagi. Białe ściany i surowe wnętrza to pieśń przeszłości.

 

Klimatyzowane pomieszczenia

Praca w upalny dzień w pomieszczeniu bez klimatyzacji nie sprzyja produktywności. Troska o komfort pracy w biurze powinna wyrażać się m.in. w instalacji klimatyzacji. Dzięki temu pracownicy sami będą mogli decydować o tym, w jakiej temperaturze chcą pracować.

 

Najlepsze biuro dla pracownika? Strefa chill

Chociaż biuro jednoznacznie kojarzy się z miejscem wykonywania obowiązków zawodowych, to nie samą pracą człowiek żyje. Równie istotna jest przestrzeń do odpoczynku, w której można złapać odrobinę dystansu do realizowanych projektów.

To pomieszczenie zaprojektowane w sposób, aby sprzyjało regeneracji. Wygodne i miękkie siedziska, nieograniczony dostęp do kawy i herbaty, fotel do masażu czy konsola do gier – to raptem kilka pomysłów na to, jak można uatrakcyjnić pracownikom przerwy od pracy w biurze.

 

Optymalnie zaprojektowane stanowisko pracy

Długie godziny spędzone przed komputerem w niewygodnej pozycji to wyrok wydany na kręgosłup. Dlatego tak istotne jest zachowanie ergonomii miejsca pracy. Na komfort pracy wpływ ma zarówno biurko o odpowiednim rozmiarze, wygodne krzesło, jak i dopasowany sprzęt komputerowy.

 

Biurko i wygodne krzesło

Biurko powinno posiadać regulację wysokości oraz przestronny blat, na którym zmieszczą się wszelkie narzędzia niezbędne do pracy. Przy wyborze krzesła również należy zwrócić uwagę na możliwość regulacji, a także na to, czy posiada oparcie o odpowiednim profilu. Krzesła dobrej jakości mają ponadto regulowane podłokietniki.

Jakie jest najlepsze biura dla pracownika? Jest to przestrzeń urządzona w taki sposób, aby zwiększać efektywność pracy. Jeśli biuro zostanie zaprojektowane z uwzględnieniem potrzeb pracowników, wówczas odwdzięczą się większym zaangażowaniem w wykonywane obowiązki.

Dowiedz się więcej

Cover Image for Istota umowy najmu i jej konstrukcja

2024-04-04

Istota umowy najmu i jej konstrukcja

Umowa najmu stanowi fundament każdego komercyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Jej istota oraz ...

Czytaj więcej
Cover Image for Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

2024-03-21

Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

Rynek nieruchomości komercyjnych jest niezwykle konkurencyjny i dość skomplikowany, zwłaszcza w k...

Czytaj więcej

Please turn the device