Nowoczesny budynek biurowy, czyli jaki?

Cover Image for Nowoczesny budynek biurowy, czyli jaki?

Nowoczesny budynek biurowy – co to oznacza w obecnych czasach? Współczesne przedsiębiorstwa coraz częściej starają się podążać za koncepcją Total Quality Management (TQM), czyli zarządzanie przez jakość. Jej głównym założeniem jest nieustanne doskonalenie wszystkich elementów organizacji. Dlatego, zgodnie z filozofią TQM, dużą wagę przywiązuje się m.in. do funkcjonalnej przestrzeni biurowej sprzyjającej rozwojowi firmy. Zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa poszukują nowoczesnych budynków biurowych, które spełniają wszystkie te kryteria.

 

Nowoczesny budynek biurowy, czyli EKO biurowiec przyjazny środowisku

Stale rosnąca świadomość społeczeństwa w sprawie ochrony środowiska sprawia, że w niemal każdym aspekcie życia zauważyć można coraz to nowsze rozwiązania wpisujące się w ekologiczne trendy. Nie inaczej jest w przypadku nieruchomości.

Dlatego nowoczesnym biurowcem nazwać można przede wszystkim ten, który wykorzystuje technologie i rozwiązania wspierające ochronę środowiska. Przykładem może być montowanie na dachu paneli fotowoltaicznych, które zaopatrują budynek w energię pochodzącą z odnawialnego źródła, jakim jest Słońce.

Oprócz tego nowoczesny EKO biurowiec to taki, do którego zbudowania wykorzystano odnawialne odpowiedniki surowców naturalnych lub taki, który jak najbardziej ogranicza produkcję zanieczyszczeń.

 

Funkcjonalność w różnej postaci

Kolejną cechą nowoczesnego budynku biurowego jest funkcjonalność, którą można rozpatrywać na wielu poziomach. Innowacyjny budynek musi być ergonomiczny, bezpieczny, a także w jak największym stopniu ułatwiać funkcjonowanie na stanowisku pracy. Wykorzystane rozwiązania i technologie powinny być dostosowane do charakteru wykonywanej działalności oraz do potrzeb użytkowników.

Oprócz tego funkcjonalność dotyczy również wszelkich mniejszych i większych udogodnień takich jak jakość powietrza oraz utrzymywanie stabilnego środowiska wewnętrznego, bez względu na warunki panujące na zewnątrz; możliwość otwierania i uchylania okien (w niektórych biurowcach nie jest to możliwe); czy dostęp do estetycznych i wygodnych pomieszczeń socjalnych.

 

Nowoczesne budynki biurowe to przede wszystkim inteligentne rozwiązania

Inteligentne rozwiązania to jedna z najbardziej oczywistych cech współczesnych biurowców. Takie budynki charakteryzują się innowacyjnymi technologiami, które ułatwiają zarządzanie całą nieruchomością, a także zwiększają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

Do takich rozwiązań i technologii zaliczyć można sprawny system teleinformatyczny, systemy sterowania klimatyzacją i wentylacją, systemy sygnalizacji pożarowej oraz tłumienie i gaszenie pożaru czy innowacyjne systemy monitoringowe.

Cechą inteligentnego budynku jest również jego zdolność do łatwego przystosowania się do nowych warunków. Oznacza to, że np. ustawienia dotyczące instalacji technicznych można zmienić bez ingerencji w strukturę budynku.

 

Estetyczny i innowacyjny wygląd budynku biurowego

Estetyczny i innowacyjny wygląd może nie wpływa bezpośrednio na funkcjonowanie biurowca, ale również należy do cech nowoczesnego biurowca. Lokal charakteryzujący się luksusowym designem wpływa na prestiż firmy i pomaga budować jej profesjonalny wizerunek.

Dlatego wiele przedsiębiorstw przywiązuje tak dużą wagę do wyboru odpowiedniego biurowca, który będzie wpisywał się w obecne trendy dotyczące designu, funkcjonalności, bezpieczeństwa i ekologii.

Dowiedz się więcej

Cover Image for BI Park Radom: centrum logistyczne na radomskim Wincentowie już dostępne dla najemców

2024-06-03

BI Park Radom: centrum logistyczne na radomskim Wincentowie już dostępne dla najemców

Na terenie nowej przemysłowej dzielnicy Radomia powstaje nowoczesne centrum logistyczne klasy A. ...

Czytaj więcej
Cover Image for Istota umowy najmu i jej konstrukcja

2024-04-04

Istota umowy najmu i jej konstrukcja

Umowa najmu stanowi fundament każdego komercyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Jej istota oraz ...

Czytaj więcej

Please turn the device