Kainos, lider IT z Belfastu, z nowym biurem w Gdańsku

Cover Image for Kainos, lider IT z Belfastu, z nowym biurem w Gdańsku

Brytyjska firma Kainos, specjalizująca się w technologiach informacyjnych i mająca siedzibę w Belfaście, ogłosiła otwarcie nowego biura w Gdańsku, umacniając swoją pozycję na polskim rynku IT. To kolejny krok w rozwoju firmy, która z sukcesem działa w Polsce już od 15 lat.

Początki Kainos w Gdańsku sięgają 15 lat wstecz, kiedy to firma zatrudniała zaledwie 8 osób. Obecnie, z ponad 350 ekspertami w Polsce, Kainos kontynuuje swoją ekspansję, planując dalszy rozwój i zwiększenie zatrudnienia. “Naszym celem jest zwiększenie globalnej załogi Kainos do ponad 4 tysięcy pracowników do 2025 roku. Chcemy, aby nasz zespół w Gdańsku rósł równie dynamicznie, jak reszta naszej organizacji,” mówi Russell Sloan, prezes Kainosa.

Kainos zatrudnia obecnie ponad 2,9 tys. pracowników w 22 krajach w Europie i Amerykach, obsługując klientów na całym świecie. Polski zespół Kainos odgrywa kluczową rolę, tworząc rozwiązania dla brytyjskiej służby zdrowia, administracji publicznej, a także klientów w Europie, USA i Kanadzie.

Rozwój kompetencji i nowe technologie

Russell Sloan podkreśla, że nowe biuro w Gdańsku to część szerszej strategii inwestycyjnej firmy, która obejmuje także rozwój kompetencji, w tym w obszarze sztucznej inteligencji. Nowy oddział, zlokalizowany w Tryton Business House w śródmieściu Gdańska, oferuje nowoczesne przestrzenie do spotkań i pracy grupowej, mimo że jest nieco mniejszy niż poprzedni.

“Podchodzimy do pracy w sposób hybrydowy, nie wymagając obecności w biurze. To pozwala nam na efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni,” wyjaśnia Jakub Stempnik, Country Lead Poland w Kainos.

W ostatnim roku finansowym Kainos odnotował przychody na poziomie 193,2 miliona funtów (+7% r/r) i zysk przed opodatkowaniem wynoszący 37,9 miliona funtów (+11% r/r), z globalną bazą klientów wzrastającą o 15% r/r.

Ekspansja Kainos w Gdańsku stanowi ważny krok w dalszym rozwoju firmy w Polsce, podkreślając jej zaangażowanie w innowacje i dostarczanie najwyższej jakości usług IT na światowym poziomie.

Inne aktualności

Cover Image for BI Park Radom: centrum logistyczne na radomskim Wincentowie już dostępne dla najemców

2024-06-03

BI Park Radom: centrum logistyczne na radomskim Wincentowie już dostępne dla najemców

Na terenie nowej przemysłowej dzielnicy Radomia powstaje nowoczesne centrum logistyczne klasy A. ...

Czytaj więcej
Cover Image for Green Caffè Nero już niebawem w Diunie

2024-05-21

Green Caffè Nero już niebawem w Diunie

Już tego lata w kompleksie biurowym Diuna z portfolio PineBridge Benson Elliot i Syrena Real Esta...

Czytaj więcej

Please turn the device