Kainos, lider IT z Belfastu, z nowym biurem w Gdańsku

Cover Image for Kainos, lider IT z Belfastu, z nowym biurem w Gdańsku

Brytyjska firma Kainos, specjalizująca się w technologiach informacyjnych i mająca siedzibę w Belfaście, ogłosiła otwarcie nowego biura w Gdańsku, umacniając swoją pozycję na polskim rynku IT. To kolejny krok w rozwoju firmy, która z sukcesem działa w Polsce już od 15 lat.

Początki Kainos w Gdańsku sięgają 15 lat wstecz, kiedy to firma zatrudniała zaledwie 8 osób. Obecnie, z ponad 350 ekspertami w Polsce, Kainos kontynuuje swoją ekspansję, planując dalszy rozwój i zwiększenie zatrudnienia. “Naszym celem jest zwiększenie globalnej załogi Kainos do ponad 4 tysięcy pracowników do 2025 roku. Chcemy, aby nasz zespół w Gdańsku rósł równie dynamicznie, jak reszta naszej organizacji,” mówi Russell Sloan, prezes Kainosa.

Kainos zatrudnia obecnie ponad 2,9 tys. pracowników w 22 krajach w Europie i Amerykach, obsługując klientów na całym świecie. Polski zespół Kainos odgrywa kluczową rolę, tworząc rozwiązania dla brytyjskiej służby zdrowia, administracji publicznej, a także klientów w Europie, USA i Kanadzie.

Rozwój kompetencji i nowe technologie

Russell Sloan podkreśla, że nowe biuro w Gdańsku to część szerszej strategii inwestycyjnej firmy, która obejmuje także rozwój kompetencji, w tym w obszarze sztucznej inteligencji. Nowy oddział, zlokalizowany w Tryton Business House w śródmieściu Gdańska, oferuje nowoczesne przestrzenie do spotkań i pracy grupowej, mimo że jest nieco mniejszy niż poprzedni.

“Podchodzimy do pracy w sposób hybrydowy, nie wymagając obecności w biurze. To pozwala nam na efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni,” wyjaśnia Jakub Stempnik, Country Lead Poland w Kainos.

W ostatnim roku finansowym Kainos odnotował przychody na poziomie 193,2 miliona funtów (+7% r/r) i zysk przed opodatkowaniem wynoszący 37,9 miliona funtów (+11% r/r), z globalną bazą klientów wzrastającą o 15% r/r.

Ekspansja Kainos w Gdańsku stanowi ważny krok w dalszym rozwoju firmy w Polsce, podkreślając jej zaangażowanie w innowacje i dostarczanie najwyższej jakości usług IT na światowym poziomie.

Inne aktualności

Cover Image for Biurowce na fali: 5 najpopularniejszych adresów w Warszawie

2024-02-22

Biurowce na fali: 5 najpopularniejszych adresów w Warszawie

Sytuacja w sektorze nieruchomości komercyjnych jest dynamiczna i mierzą się z nią zarówno właścic...

Czytaj więcej
Cover Image for The Bridge w Warszawie ma już 40 pięter i 160 m wysokości

2024-01-22

The Bridge w Warszawie ma już 40 pięter i 160 m wysokości

The Bridge jest coraz wyższy. Jego konstrukcja osiągnęła już iczbę 40 pięter biurowych i 160 m wy...

Czytaj więcej

Please turn the device