BI Park Radom: centrum logistyczne na radomskim Wincentowie już dostępne dla najemców

Cover Image for BI Park Radom: centrum logistyczne na radomskim Wincentowie już dostępne dla najemców

Na terenie nowej przemysłowej dzielnicy Radomia powstaje nowoczesne centrum logistyczne klasy A. Kompleks BI Park Radom docelowo obejmie trzy hale magazynowe o łącznej powierzchni 44 000 mkw. Jedna z hal już została przekazana nowemu najemcy, kolejna zostanie oddana do użytku lada moment, a start budowy ostatniej zaplanowano na sierpień tego roku.

W 2021 r. rodzinna firma Bojanowicz Investments kupiła ponad 12 hektarów terenu na radomskim Wincentowie. Tereny przy ul. Wincentowskiej, Rataja i Witosa to byłe nieruchomości gruntowe po dawnych ogródkach działkowych dziś należą do specjalnej strefy przemysłowej przygotowanej przez miasto Radom. Powierzchnia nabyta przez Bojanowicz Investments znajduje się naprzeciwko zakładu produkcyjnego i siedziby znanej firmy Zbyszko Company, założonej właśnie przez Zbigniewa Bojanowicza, od imienia którego pochodzi nazwa przedsiębiorstwa.

Na terenach zakupionych przez firmę powstaje BI Park Radom olbrzymie centrum logistyczne klasy A, które docelowo obejmie trzy nowoczesne hale, przestronne place manewrowe i liczne doki rozładunkowe. Wykonawcą projektu jest Pekabex Bet, spółka zależna od poznańskiej spółki giełdowej Pekabex. Dwie hale są już na ukończeniu. Obecnie trwają prace wykończeniowe i roboty na zewnątrz budynków. Pierwsza z hal to obiekt typu BTS, do którego już wprowadził się jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce. Druga o powierzchni 7500 mkw. będzie dostępna do wynajęcia od czerwca, a obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi najemcami. Kolejna faza inwestycji, czyli budowa trzeciej, największej hali ma wystartować w trzecim kwartale  tego roku. Inwestor planuje oddać ją do użytku w marcu 2025 r. Centrum logistyczne zostało wyróżnione certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent.

BI Park Radom to także świetna lokalizacja. Obiekt jest usytuowany przy drodze wojewódzkiej nr 735, która umożliwia błyskawiczne dotarcie do drogi ekspresowej S7, łączącej Kraków i Kielce z Warszawą. Takie położenie to ogromny atut dla firm chcących dystrybuować towary zarówno na rynki lokalne, krajowe, jak i międzynarodowe. Radom jest szczególnie atrakcyjny dla firm z sektora produkcyjnego. Miasto umożliwia bowiem dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Na miejscu funkcjonuje Radomski Klaster Metalowy, którego misją jest pokazanie potencjału produkcyjnego i usługowego branży metalowej oraz promowanie zawodów technicznych wśród lokalnej młodzieży.

Interesuje Cię wynajem powierzchni w BI Park Radom? Sprawdź szczegóły oferty tutaj.

Dowiedz się więcej

Cover Image for Istota umowy najmu i jej konstrukcja

2024-04-04

Istota umowy najmu i jej konstrukcja

Umowa najmu stanowi fundament każdego komercyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Jej istota oraz ...

Czytaj więcej
Cover Image for Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

2024-03-21

Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

Rynek nieruchomości komercyjnych jest niezwykle konkurencyjny i dość skomplikowany, zwłaszcza w k...

Czytaj więcej

Please turn the device