Chcesz pozyskać najemców? ⭐️Promuj swoją nieruchomość⭐️

Znajdź biuro do wynajęcia w Gdańsku.

Po prostu.

Biura do wynajęcia w Gdańsku to ponad 200 ofert w blisko 130 biurowcach klasy A, B oraz C. Stolica Trójmiasta niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem najemców z Polski, jak i krajów skandynawskich. Zdecydowana większość biurowców znajduje się w Śródmieściu, Gdańsku Oliwie oraz w sąsiedztwie stacji Gdańsk Wrzeszcz.

Dzięki finne szybko i łatwo otrzymasz oferty wynajmu biura w Gdańsku i okolicach. Bez zobowiązań i ukrytych kosztów.

Biura do wynajęcia Gdańsk

Filtruj po:

m2
m2
Potrzebujesz pomocy przy wynajmie biura?

Potrzebujesz pomocy przy wynajmie biura?

Jeżeli nie masz czasu na poszukiwanie biura na wynajem lub nie znalazłeś odpowiednich dla siebie ofert, skontaktuj się z nami!

Zespół finne jest w pełni do Twojej dyspozycji. Czekamy na kontakt mailowy lub telefoniczny.

Biura Gdańsk - podstawowe informacje

Biura do wynajęcia w Gdańsku to jedna z najczęściej wybieranych możliwości biznesowych w Polsce w przypadku zagranicznych inwestorów. Razem z Sopotem i Gdynią należą do ścisłej czołówki rynków biurowych pod względem dostępnej powierzchni. Biura do wynajęcia w Gdańsku to blisko 800 tysięcy mkw. w ponad 120 budynkach. Miasto jest administracyjną stolicą województwa pomorskiego, które zamieszkuje na co dzień blisko pół miliona osób.


Trójmiasto posiada szereg atutów, które przyciągają duże zainteresowanie najemców z Polski i zagranicy. Można do nich zaliczyć stale rozwijaną infrastrukturę drogową i kolejową, bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego, a także szerokie zaplecze ośrodków edukacyjnych oraz instytucji badawczych. Podaż nieruchomości biurowych rośnie tutaj z roku na rok.

 

 

Wynajem Biura w Gdańsku – główne lokalizacje

 

Główną osią komunikacyjną Trójmiasta jest linia Szybkiej Kolei Miejskiej. To właśnie w pobliżu stacji SKM umiejscowione się największe kompleksy biurowe. W ścisłym otoczeniu Gdańska Wrzeszcz najemcy mają do dyspozycji m. in. budynki Officyna czy Garnizon. Z kolei najbardziej znane „zagłębie” biurowców znajduje się w Gdańsku Oliwie. W ostatnich latach powstało tutaj wiele budynków klasy A, do których zaliczają się Olivia Business Centre, budynki Neon oraz Alchemia czy kompleks Arkońska Business Park.

 

Godnym uwagi mogą być także nieruchomości biurowe zlokalizowane w pobliżu Obwodnicy Trójmiasta. Te obiekty powinny znaleźć się w spektrum zainteresowań firm, które działają w branży logistycznej lub produkcyjnej. Dodatkowym atutem jest także bliskie położenie międzynarodowego portu lotniczego im. Lecha Wałęsy.

 

Na Finne znajdziesz szeroką gamę powierzchni biurowych w Gdańsku. Możesz wybierać spośród nowoczesnych biurowców, reprezentacyjnych kamienic o charakterze biurowym czy niższej klasy lokali biurowych usytuowanych w różnych częściach miasta. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki biur lub zaawansowanych filtrów, a w krótkim czasie odkryjesz lokalizacje, które mogą spełnić Twoje oczekiwania.

 

Ceny biura w Trójmieście

 

Gdańsk cechują nieco niższe stawki czynszu w porównaniu z innymi kluczowymi rynkami w Polsce. Średnie ceny biura wahają się tutaj od 12 do 15 euro za metr kwadratowy. Wpływ na to ma zdecydowana większość nowoczesnych biurowców klasy A, które cechują się wyższymi opłatami. Ich unikalnym atutem jest z kolei możliwość podziwiania panoramy Bałtyku z wysokich pięter. Biurowce klasy B oraz C kuszą najemców niższymi opłatami, których różnice dochodzą nawet do kilkudziesięciu procent. Jest to spowodowane zazwyczaj niższymi kosztami użytkowania oraz mniej reprezentacyjną lokalizacją. Bardzo dobrą alternatywą mogą być także budynki na obrzeżach Gdańska w pobliżu Obwodnicy Trójmiasta, które w swoich ofertach posiadają także często powierzchnie magazynowe do wynajęcia.

 

Lokale biurowe w Gdańsku

 

Według najnowszych raportów branżowych biura w Gdańsku najczęściej wybierają firmy z branż produkcyjnych, ubezpieczeniowych, logistycznych czy telekomunikacyjnych. Coraz liczniejsze grono stanowią podmioty z kapitałem zagranicznym. Wynika to z faktu, iż Trójmiasto bywa często miejscem działalności polskich oddziałów firm, które pochodzą ze Skandynawii czy innych krajów nadbałtyckich.

 

W ostatnim czasie widać także rosnące zainteresowania biurami coworkingowymi w Gdańsku. Jest to najlepsza alternatywa dla osób, które nie chcą tradycyjnego biura na wynajem. Tego typu rozwiązanie pozwala na znaczącą oszczędność czasu wynikającą z braku konieczności aranżacji przestrzeni. Z coworkingu czy biur na godziny często korzystają osoby wykonujące wolne zawody (tzw. Freelancerzy) czy start-upy. Zazwyczaj cena wynajmu biurka obejmuje także możliwość korzystania z powierzchni wspólnych czy niezbędnych do pracy udogodnień (Wi-Fi czy światłowód).

 

Na co zwracać uwagę przy wynajmie biura

 

Ze względu na odmienne potrzeby firm w zależności od prowadzonej działalności, warto zwrócić uwagę na szczególnie aspekty zawarte w ofertach budynków. Pierwszą i zarazem najistotniejszą kwestią jest wybór odpowiedniej lokalizacji oraz półki cenowej. Usytuowanie biura to nadal jeden z kluczowych czynników wyboru nowego biura. Dlatego tak istotny jest wysoki poziom rozwinięcia infrastruktury drogowej, jak i rowerowej w Gdańsku. Dzięki temu dojazd dla pracowników z odległych zakątków miasta nie powinien stanowić dużego problemu. Podczas poszukiwania biura należy także zwrócić uwagę na ceny miejsc parkingowych oraz ich wielkość i dostępność.

 

Najemcy poszukującej nowej przestrzeni do pracy w Gdańsku powinni obowiązkowo brać pod uwagę dostępne w budynku udogodnienia. Zdecydowana większość nowoczesnych biurowców wyposażona jest m. in. w systemy klimatyzacji i wentylacji, całodobowy monitoring czy reprezentacyjną recepcję. Do dyspozycji najemców są także coraz częściej zaawansowany system zarządzania budynkiem oraz zapewniające bezpieczeństwo tryskacze wodne w instalacji przeciwpożarowe. Niezwykle istotne jest źródło Internetu - łącza światłowodowe umożliwiają szybki transfer danych, z kolei połączenie wi-fi pozwala na bezprzewodową pracę z różnych miejsc budynku. Coraz więcej najemców zwraca także uwagę na obecność wydzielonych sal konferencyjnych. Są one bardzo istotne dla podmiotów, które prowadzą spotkania ze swoimi klientami, jak i dla spotkań pracowniczych.

 

Wynajem biura w Gdyni lub Sopocie

Cały rynek Trójmiasta oferuje szereg nowoczesnych biur do wynajęcia na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz pobliskich miast aglomeracji pomorskiej. Sprawdź dostępne powierzchnie biurowe w Gdyni, w której na uwagę zasługuje powstający kompleks Waterfront w pobliżu Portu Morskiego. Z kolei jeżeli poszukujesz biura w Sopocie, z pewnością musisz poznać oferty budynków przy ulicy Rzemieślniczej lub Sopot Centrum.

Please turn the device