Gdzie można znaleźć magazyny do wynajęcia w okolicach Warszawy?

Cover Image for Gdzie można znaleźć magazyny do wynajęcia w okolicach Warszawy?

Wynajem magazynu w Warszawie i okolicach o optymalnej powierzchni i dogodnej lokalizacji to wymagający proces. W sąsiedztwie stolicy można znaleźć co najmniej kilkadziesiąt parków oferujących powierzchnie magazynowe. Warszawa i jej okolice to dobry wybór dla każdego, kto poszukuje nowoczesnych rozwiązań oraz strategicznej lokalizacji względem innych rynków Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Magazyny do wynajęcia w Warszawie i okolicy

Osoby poszukujące hal magazynowych do wynajęcia w Warszawie powinny zainteresować się parkami logistycznymi położonymi na zachód i południowy-zachód od stolicy. Dogodne połączenie ze stolicą zapewnia autostrada A2 oraz droga ekspresowa S8. Ciekawą ofertę powierzchni magazynowych można znaleźć w takich miejscowościach jak Grodzisk Mazowiecki, Pruszków, Błonie, Ożarów Mazowiecki oraz Łubna.

Warto także wziąć pod uwagę magazyny, które znajdują się administracyjnie w granicach Warszawy. Dobrym przykładem są tutaj Logicor Annopol usytuowany na warszawskiej Białołęce w pobliżu Obwodnicy Warszawy, magazyny 7R City Flex na Targówku Fabrycznym czy powierzchnie magazynowe znajdujące się w pobliżu Lotniska im. Chopina – Logicor Okęcie.

 

Magazyny w okolicy Grodziska Mazowieckiego

Grodzisk Mazowiecki to miasto położone niespełna 40 km od centrum Warszawy. Miejscowość dysponuje węzłem komunikacyjnym z autostradą A2 łączącą Warszawę z Poznaniem i Berlinem oraz połączeniem kolejowym z największymi miastami Polski. Dla najemców poszukujących tutaj powierzchni do wynajęcia z pewnością możemy polecić park magazynowy P3 Grodzisk oraz hale magazynowe w Panattoni Park Grodzisk. Oba kompleksy charakteryzuje doskonałe usytuowanie względem autostrady, jak i drogi wojewódzkiej nr 579 łączącej Błonie z centrum miasta oraz Mszczonowem.

 

Magazyny do wynajęcia w Pruszkowie

Nieco bliżej, bo niecałe 20 km od Warszawy, leży Pruszków. W jego najbliższej okolicy także znajdują się nowoczesne hale magazynowe. Inwestycją zasługującą na uwagę jest Panattoni Park Pruszków III. Polska to jeden z kilkunastu krajów w Europie, w których deweloper Panattoni Europe buduje magazyny do wynajęcia. Najemcom udostępniono powierzchnie klasy A posiadające nowoczesne rozwiązania energooszczędne, a także szerokie place manewrowe.

Kolejna propozycja obejmująca magazyny Pruszków, która może zainteresować potencjalnych najemców, to MLP Pruszków II. Powierzchnia parku wynosi ponad 320 tys. m².  Budynki magazynowe są wyposażone w świetliki i klapy dymowe, ogrzewanie gazowe, a także oświetlenie LED. Zapewniona jest również całodobowa ochrona obiektu. Dużą zaletą inwestycji jest jej bliskość względem stacji PKP Pruszków oraz istnienie licznych bocznic kolejowych w obrębie dworca.

 

Powierzchnie magazynowe Błonie

Na zachód od Warszawy, w odległości ok. 27 km od jej centrum, mieści się nowoczesny park magazynowy P3 Błonie. Doskonałe połączenie ze stolicą zapewnia droga krajowa 92 oraz autostrada A2, oddalona od centrum logistycznego o 9 km. Park magazynowy P3 Błonie oferuje najemcom 12 magazynów do wynajęcia. Łączna powierzchnia przestrzeni magazynowej to ponad 300 tys. m². Obiekt jest klimatyzowany i ochraniany przez całą dobę.

Inna propozycja dostępna w tej miejscowości to Prologis Park Błonie, oferujący ponad 150 tys. m² powierzchni magazynowej do wynajęcia. Magazyny Prologis to park składający się z 7 nowoczesnych budynków klasy A. Każdy z nich ma bramy wjazdowe z poziomu 0 oraz szerokie place manewrowe. W miejscowości Błonie dostępne są także magazyny od wynajęcia w Mapletree Park Błonie II oraz Panattoni Park Błonie.

 

Magazyny do wynajęcia w okolicach Ożarowa Mazowieckiego

Nowoczesne powierzchnie magazynowe można znaleźć także w Ożarowie Mazowieckim, położonym 15 km od centrum Warszawy. Ożarów II Logistic Centre udostępnia magazyny do wynajęcia o łącznej powierzchni ponad 27 tys. m².  W obiekcie zadbano o dużą liczbę miejsc parkingowych przeznaczonych dla pracowników i gości. Inny park magazynowy dostępny w tej lokalizacji to np. SEGRO Business Park Ożarów.

 

Parki magazynowe w Jankach i Nadarzynie

Dla firm poszukujących powierzchni magazynowych w pobliżu trasy S7 łączącej Warszawę z Katowicami, wartym uwagi mogą być kompleksy Prologis Park Janki usytuowany w Sokołowie oraz magazyny SEGRO w Nadarzynie przy Al. Katowickiej. Oba parki dysponują łączną powierzchnią najmu ponad 150 tysięcy mkw. i pełnią funkcje zapleczy dystrybucyjnych dla znanych polskich i światowych marek e-commerce.

Obecnie w trakcie budowy są także hale magazynowe w bliskiej odległości od Ptak Warsaw Expo. W Paszkowie powstaje Panattoni Park Nadarzyn, który docelowo będzie składał się z dwóch magazynów wysokiego składowania.

Dowiedz się więcej

Cover Image for Istota umowy najmu i jej konstrukcja

2024-04-04

Istota umowy najmu i jej konstrukcja

Umowa najmu stanowi fundament każdego komercyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Jej istota oraz ...

Czytaj więcej
Cover Image for Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

2024-03-21

Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

Rynek nieruchomości komercyjnych jest niezwykle konkurencyjny i dość skomplikowany, zwłaszcza w k...

Czytaj więcej

Please turn the device