Na które biura na Mokotowie warto zwrócić uwagę?

Cover Image for Na które biura na Mokotowie warto zwrócić uwagę?

Mokotów to dzielnica Warszawy należąca do ścisłej czołówki pod względem liczby biurowców. Na najemców czeka tu ponad 180 nieruchomości biurowych klasy A, B oraz C. Obecnie do dyspozycji wynajmujących jest ponad 360 tys. powierzchni biurowej do wynajęcia na Mokotowie. Które z nich zasługują na uwagę? Co je wyróżnia i czym zachęcają najemców?

 

Biuro na Mokotowie, czyli gdzie dokładnie?

Wielu z nas nie zna prawdopodobnie administracyjnych granic Mokotowa. Opisywane przez nas propozycje biurowców usytuowane są w obszarze ograniczonym ulicami Batorego, Żwirki i Wigury oraz linią kolejową biegnącą w stronę Piaseczna i Radomia. Od południa granice Mokotowa wyznaczają ulice Bokserska, Dolina Służewiecka oraz Arbuzowa. Z kolei od wschodniej strony Mokotów “kończy się” na ulicy Kobylańskiej, linii brzegowej Wisły oraz ulicy Bartyckiej w pobliżu Czerniakowskiej. Tak duży obszar obejmuje zarówno nowoczesne apartamenty, nieco starsze osiedla, jak i szereg kompleksów biurowych usytuowanych w różnych częściach dzielnicy. Mokotów będzie z pewnością idealnym miejscem na siedzibę dla biura rachunkowego, firmy transportowej, podmiotów świadczących usługi call center, IT czy z branży FMCG.

 

Dlaczego warto wynająć biuro na Mokotowie?

Większa liczba budynków biurowych, szersza oferta dostępnych biur i powierzchni oraz znacząco niższe średnie stawki czynszu. Eksperci finne dokonali niedawno szczegółowego porównania dwóch kluczowych dzielnic biznesowych Warszawy. Z zestawienia wyraźnie wynika, iż biura na Mokotowie w odróżnieniu od Woli mogą obecnie zaoferować znacznie więcej przy znacznie niższym koszcie. Co w obecnych czasach jest niebagatelne.

 

Business Garden Warszawa

Kompleks biurowy przy Żwirki i Wigury 14 oraz 16 znany jest Warszawiakom doskonale. Co prawda administracyjnie znajduje się na granicy Włoch i Mokotowa, jednakże zasługuje na uwagę czytelników. Business Garden Warszawa to jeden z największych zespołów budynków biurowych w stolicy. Do dyspozycji jest 7 budynków, w których swoje siedziby ulokowały znany polskie i międzynarodowe marki m. in. Ricoh, Adidas, Coca-Cola, WP czy DB Schenker.

Biura w Business Garden cechuje doskonała lokalizacja. Tuż obok znajduje się stacja PKP Warszawa Żwirki i Wigury, przystanki autobusowe Novotel oraz Leżajska oraz ulica Żwirki i Wigury łącząca centrum Warszawy z Lotniskiem im. Fryderyka Chopina na Okęciu. Kompleks wybudowany i zarządzany przez firmę Vastint jest obecnie w 95% wynajęty.

 

Biura na Mokotowie tuż przy Trasie Siekierkowskiej

Biurowiec Moje Miejsce Budynek 1 usytuowany jest we wschodniej części Mokotowa przy ul. Dziekońskiego 1. Lokalizacja obiektu w ścisłym sąsiedztwie Trasy Siekierkowskiej umożliwia dogodny dojazd z różnych części Warszawy. Obiekt oddany do użytku w 2019 roku oferuje ponad 14 tysięcy mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia klasy A na kilku kondygnacjach. Jego usytuowanie bliżej wschodniej strony miasta oraz dalej od centrum Mokotowa jest z pewnością lepszą alternatywą dla osób dojeżdżających do pracy samochodem.

 

Biurowiec Harmony Office Center – nietypowa lokalizacja

Jedną z ciekawszych propozycji biur do wynajęcia na warszawskim Mokotowie może okazać się Harmony Office Center. Kompleks powstały w 2010 r. przy ulicy Stanisława Żaryna składa się z 4 budynków o wyróżniającej się elewacji. Jego lokalizacja jest nieco odmienna od klasycznego “centrum Mokotowa”. Biurowce znajdują się dosłownie 5 minut piechotą od stacji metra oraz parku Pole Mokotowskie. Dodatkowo w najbliższej okolicy znajdują się przystanki komunikacji miejskiej Rakowiecka Sanktuarium oraz Kulskiego. Dogodny dojazd dla zmotoryzowanych zapewniają ulice Wołoska oraz Rostafińskich, które umożliwiają szybkie dotarcie do Ochoty lub śródmieścia Warszawy. Obecność licznych skwerów i parków oraz punktów gastronomicznych gwarantuje komfortowe warunki do pracy. Na najemców czeka tu łącznie ponad 32 tys. mkw. przestrzeni do pracy.

 

“Mordor”, czyli zagłębie biurowców na Mokotowie

Czas na przedstawienie największego, pod względem zajmowanej powierzchni, obszaru biznesowego Warszawy. Okolice ulic Konstruktorskiej, Domaniewskiej, Postępu, Wołoskiej oraz Cybernetyki to prawdziwe zagłębie biurowców na Mokotowie. Tylko w rejonie Galerii Mokotów oraz stacji PKP Służewiec najemcy mają do dyspozycji blisko 80 budynków biurowych.

W północnym obszarze Mordoru, przy ulicy Konstruktorskiej oraz Domaniewskiej na uwagę zasługują Konstruktorska Business Center, Trinity One, Domaniewska 45, Park Postępu czy Platinium Business Park. To biurowce klasy A oddane do użytku przed kilkunastu laty, które stale cechuje wysoki stopień wynajęcia. Po drugiej stronie ulicy Wołoskiej wartym zapoznania się jest oferta Mokotów Nova oraz Ambassador Office Building znajdujący się na przeciwko innego znanego kompleksu – Topaz i Nefryt. Z kolei na rogu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej swoją architekturą znacząco odróżnia się Horizon Plaza.

Kolejnym skupiskiem biur do wynajęcia na Mokotowie jest ulica Marynarska na odcinku od stacji PKP Służewiec do Ronda Unii Europejskiej. Tutaj największą powierzchnię do zaoferowania ma kompleks Marynarska Business Park (obecnie Diuna Park) składający się z 4 budynków. Tuż obok na najemców czekają także m. in. New City przy Marynarskiej 15, Marynarska Point II, Antares czy Adgar Plaza One.

Z kolei w południowej części, w okolicy ulic Cybernetyki oraz Rzymowskiego, swoją ofertą kuszą takie budynki jak Sky Office Center, kompleks HOL (Neopark), Mokotów Plaza czy Adgar Wave. Biura w tym rejonie będą idealną alternatywą dla firm, której pracownicy mieszkają w nowych osiedlach przy ul. Cybernetyki czy Postępu.

 

Nieoczywiste lokalizacje biur na Mokotowie

Podczas porównywania ofert biur na Mokotowie warto także zwrócić uwagę na kilka mniejszych, kameralnych budynków w nieco mniej znanych lokalizacjach. Przykładem tutaj może być X20 usytuowany przy ulicy Czerniakowskiej. Wyróżnia się on unikalną architekturą oraz szeregiem nowoczesnych udogodnień. Z kolei jego unikalna elewacja jest doskonale rozpoznawalna w okolicy.

Ciekawą alternatywą biur do wynajęcia w ostatnim czasie jest budynek P180. Biurowiec oddany do użytku w 2022 r. tuż przy stacji Metra Wilanowska stale cieszy się zainteresowaniem najemców. Jego doskonała lokalizacja względem dróg wyjazdowych z Warszawy oraz Galerii Mokotów jest idealną przeciwwagą dla zatłoczonego rejonu Mordora.

Inną opcją mogą być z pewnością biura w F2 Boutique Office. Biurowiec przy skrzyżowaniu ulicy Mangalia i Sobieskiego będzie w przyszłości doskonale skomunikowany z innymi dzielnicami Warszawy dzięki linii tramwajowej do Wilanowa. Dodatkowo znajduje się on w pobliżu licznych osiedli, które wybudowano w ostatnich latach w sąsiedztwie Trasy Siekierkowskiej.

Ostatnią propozycją ekspertów finne jest powstający Lakeside w ścisłej okolicy ulicy Rzymowskiego oraz Toru Wyścigowego na Służewcu. Biurowiec ten ma spełniać szereg najnowocześniejszych rozwiązań ekologicznych i ma zacząć przyjmować najemców już w przyszłym roku. Jego lokalizacja blisko Obwodnicy Warszawy oraz Lotniska na Okęciu budzi spore zainteresowanie wielu firm.

Dowiedz się więcej

Cover Image for Istota umowy najmu i jej konstrukcja

2024-04-04

Istota umowy najmu i jej konstrukcja

Umowa najmu stanowi fundament każdego komercyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Jej istota oraz ...

Czytaj więcej
Cover Image for Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

2024-03-21

Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

Rynek nieruchomości komercyjnych jest niezwykle konkurencyjny i dość skomplikowany, zwłaszcza w k...

Czytaj więcej

Please turn the device