Wynajem magazynu w Trójmieście. Dlaczego warto?

Cover Image for Wynajem magazynu w Trójmieście. Dlaczego warto?

W ostatnich latach coraz więcej firm logistycznych decyduje się na wynajem magazynu w Trójmieście. Dlaczego ta lokalizacja stała się aż tak atrakcyjna i czy naprawdę warto rozważyć wynajem nadmorskiej hali magazynowej?

 

Magazyny Trójmiasto – sąsiedztwo portów morskich

Przedsiębiorstwa zajmujące się importem bądź eksportem towarów z krajów skandynawskich, nadbałtyckich lub leżących na Dalekim Wschodzie od dawna doceniają nadmorskie powierzchnie magazynowe. Równie często magazyny w Trójmieście wynajmowane są przez firmy logistyczne zajmujące się transportem towarów dostarczonych drogą morską i przewożonych następnie do Czech i na Słowację.

Wszystko dlatego, że niemal wszystkie porty kontenerowe w Polsce znajdują się właśnie na terenie Gdańska i Gdyni. W Gdańsku są to np. Deepwater Container Terminal oraz Gdański Terminal Kontenerowy. W Gdyni – Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia czy Baltic Container Terminal.

Eksperci przewidują, że w ciągu najbliższych kilku lat jeszcze bardziej wzrosną możliwości przeładunkowe wymienionych portów kontenerowych. W związku z tym trójmiejski rynek logistyczny wciąż będzie się rozwijał. A to oznacza, że popularność wszystkich rodzajów magazynów zlokalizowanych w okolicy jeszcze wzrośnie.

 

Sprawna logistyka – klucz do sukcesu w wielu branżach

Bliskie sąsiedztwo portów kontenerowych to nie jedyny powód, dla którego tak wiele firm decyduje się na wynajem magazynu w Trójmieście. Druga ważna kwestia to dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa na tym terenie. Zachodnia obwodnica Trójmiasta to część drogi ekspresowej S6, z kolei południowa obwodnica Gdańska łączy się z drogą ekspresową S7.

Trójmiasto jest też położone na przecięciu dwóch paneuropejskich szlaków komunikacyjnych, którymi odbywa się tranzyt towarów. Jeden z nich łączy Skandynawię z Europą Środkowo-Wschodnią oraz krajami położonymi nad Morzem Śródziemnym. Drugi wiedzie z Rygi do Gdańska.

Wszystko to sprawia, że magazyny na terenie Aglomeracji Trójmiejskiej wybiera coraz więcej firm transportowych, jak i producentów towarów. Szczególnie dobrze jest to widoczne w branży spożywczej. Magazyny w Gdańsku i Gdyni od dłuższego już czasu wynajmują m.in. sieci zajmujące się produkcją oraz sprzedażą różnego typu żywności.

 

Wynajem magazynu w Trójmieście w korzystnej cenie!

Na popularność hal i innych rodzajów magazynów, które są wynajmowane w Trójmieście, wpływ ma jeszcze jeden czynnik: cena wynajmu. Choć wraz z rosnącym znaczeniem i popularnością tej lokalizacji mogą one ulegać zmianie, obecnie wynajem magazynu w Gdańsku czy Gdyni jest tańszy niż np. hali magazynowej w Warszawie.

W stolicy za 1 m2 takiej powierzchni trzeba zapłacić ok. 20–26 zł. W Gdańsku średnie ceny magazynów to ok. 18,5 zł za m2. Warto przy tym mieć świadomość, że na cenę wpływ będzie miało położenie magazynu oraz wliczone usługi.

Przed podjęciem decyzji o wynajmie trzeba więc dokładnie sprawdzić, jakiego typu powierzchni dotyczy opłata. Czy w cenę wliczono np. koszty wywozu śmieci i mediów, czy też takie usługi każdy najemca opłaca dodatkowo.

Czy wynajmowanie magazynu w Trójmieście jest opłacalne? Wiele zależy od branży, systemu sprzedaży oraz wielkości przedsiębiorstwa. Te firmy, których działalność opiera się na dalszej sprzedaży produktów przywożonych drogą morską bądź eksporcie towarów tą drogą, zdecydowanie powinny rozważyć taką możliwość. Dla nich będzie się to wiązało ze sporym ułatwieniem logistycznym, a co za tym idzie – oszczędnościami!

Dowiedz się więcej

Cover Image for BI Park Radom: centrum logistyczne na radomskim Wincentowie już dostępne dla najemców

2024-06-03

BI Park Radom: centrum logistyczne na radomskim Wincentowie już dostępne dla najemców

Na terenie nowej przemysłowej dzielnicy Radomia powstaje nowoczesne centrum logistyczne klasy A. ...

Czytaj więcej
Cover Image for Istota umowy najmu i jej konstrukcja

2024-04-04

Istota umowy najmu i jej konstrukcja

Umowa najmu stanowi fundament każdego komercyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Jej istota oraz ...

Czytaj więcej

Please turn the device