Lakeside. Nowoczesny biurowiec już niemal kompletnie wynajęty

Cover Image for Lakeside. Nowoczesny biurowiec już niemal kompletnie wynajęty

Z końcem października, budynek Lakeside, pierwsza inwestycja ATENOR w Warszawie, otrzymała oficjalne pozwolenie na użytkowanie. Ta nowoczesna inwestycja już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku wynajmu, osiągając 80% zajętości.

Wśród najemców Lakeside znaleźli się ważni gracze rynkowi, w tym Grupa Polenergia z wynajętą przestrzenią 3500 m², Lux Med, który zajął ponad 13 000 m² – największą pojedynczą transakcję biurową w Warszawie w 2023 roku, oraz Hewlett Packard Enterprise (HPE), który umowę najmu podpisał w kwietniu 2022 i wkrótce dołączy do grona najemców.

“Z radością obserwujemy, że budowa Lakeside przebiegała planowo, a pozwolenie na użytkowanie potwierdza naszą gotowość na przyjęcie najemców” – komentuje Maciej Krenek, Country Director, ATENOR. “Projekt Lakeside od zawsze kierował się jakością, dostępnością i komfortem, co potwierdza wysoki stopień wynajęcia jeszcze przed oficjalnym otwarciem”.

Sukces komercjalizacji

“Osiągnięcie 80% wynajęcia przed oficjalnym otwarciem inwestycji to znaczący sukces” – mówi Małgorzata Arseniuk, Senior Consultant, Office Agency, JLL. “Jest to również potwierdzenie atrakcyjności Lakeside dla wiodących polskich i międzynarodowych firm”.

Lakeside to biurowiec oferujący około 23 850 m² powierzchni. Budynek, już w trakcie budowy, otrzymał certyfikaty BREEAM na poziomie „Outstanding” oraz WELL „Gold”. Udogodnienia obejmują lokal gastronomiczny z kawiarnią, infrastrukturę dla rowerzystów i stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Lokalizacja na Mokotowie zapewnia doskonałą komunikację, a z okien budynku roztacza się widok na pobliski park i jezioro.

Inne aktualności

Cover Image for Biurowce na fali: 5 najpopularniejszych adresów w Warszawie

2024-02-22

Biurowce na fali: 5 najpopularniejszych adresów w Warszawie

Sytuacja w sektorze nieruchomości komercyjnych jest dynamiczna i mierzą się z nią zarówno właścic...

Czytaj więcej
Cover Image for The Bridge w Warszawie ma już 40 pięter i 160 m wysokości

2024-01-22

The Bridge w Warszawie ma już 40 pięter i 160 m wysokości

The Bridge jest coraz wyższy. Jego konstrukcja osiągnęła już iczbę 40 pięter biurowych i 160 m wy...

Czytaj więcej

Please turn the device