Panattoni z finansowaniem na realizację fabryki dla Maxcess

Cover Image for Panattoni z finansowaniem na realizację fabryki dla Maxcess

Panattoni, największy deweloper powierzchni przemysłowych na świecie, niedawno rozpoczął budowę głównego europejskiego zakładu produkcyjnego Maxcess w Łubowie k. Gniezna. Deweloper zrealizuje obiekt o powierzchni ok. 13 000 mkw. – z możliwością ekspansji projektu w przyszłości. Bank Santander udzielił kredytu na te inwestycję w wysokości 10 mln euro. 

Realizacja w Łubowie jest kluczowym przedsięwzięciem dla dalszego rozwoju firmy Maxcess, światowego lidera w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych. Inwestycja będzie jednym z najważniejszych projektów biznesowych dla powiatu gnieźnieńskiego, zapewniając nawet 350 miejsc pracy, ponad dwukrotnie więcej niż dotychczasowy zakład Maxcess w regionie.

– Zlokalizowanie głównego europejskiego zakładu przez globalnego gracza w kraju to kolejny optymistyczny sygnał, że Polska może zyskać na zjawisku reindustrializacji Europy. Centralna lokalizacja, wykształcona kadra czy korzystne warunki prowadzenia biznesu przyciągają największych. Instytucje finansowe partycypują w aktualnych przemianach, między innymi finansując szyte na miarę zakłady produkcyjne od Panattoni. Dziękujemy bankowi Santander za zaufanie i wsparcie innowacyjnego projektu. Nowy zakład nie będzie bowiem ograniczać się do wytwarzania produktu, ale obejmie także m.in. działania z zakresu badań i rozwoju oraz opracowywania przez firmę Maxcess nowych produktów i usług – komentuje Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni. 

Nowy zakład obejmie także m.in. działania z zakresu badań i rozwoju oraz opracowywania przez firmę Maxcess nowych produktów i usług.

Inne aktualności

Cover Image for Biurowce na fali: 5 najpopularniejszych adresów w Warszawie

2024-02-22

Biurowce na fali: 5 najpopularniejszych adresów w Warszawie

Sytuacja w sektorze nieruchomości komercyjnych jest dynamiczna i mierzą się z nią zarówno właścic...

Czytaj więcej
Cover Image for The Bridge w Warszawie ma już 40 pięter i 160 m wysokości

2024-01-22

The Bridge w Warszawie ma już 40 pięter i 160 m wysokości

The Bridge jest coraz wyższy. Jego konstrukcja osiągnęła już iczbę 40 pięter biurowych i 160 m wy...

Czytaj więcej

Please turn the device