PHN rozpoczyna budowę biurowca VENA. Nowoczesny obiekt klasy A na warszawskiej Woli

Cover Image for PHN rozpoczyna budowę biurowca VENA. Nowoczesny obiekt klasy A na warszawskiej Woli

Polski Holding Nieruchomości (PHN) ogłosił rozpoczęcie budowy nowego biurowca klasy A, VENA, w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Wola w Warszawie. Zgodnie z planem, nowoczesny obiekt zapewni 15,4 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowej, a jego szacunkowy koszt wynosi około 200 mln złotych.

Projekt biurowca VENA został przygotowany przez renomowaną warszawską pracownię architektoniczną A7AG, znany z realizacji zielonego osiedla VIS À VIS Wola. Biurowiec, zaprojektowany na 12 kondygnacji z 2-poziomowym parkingiem podziemnym dla 153 pojazdów, wyróżnia się przemyślanym projektem i zrównoważonymi rozwiązaniami. Budynek posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, co świadczy o jego ekologicznym charakterze i energooszczędnych systemach.

Z myślą o przyszłych najemcach, architekci stworzyli możliwość elastycznego podziału poszczególnych pięter, co umożliwi dostosowanie przestrzeni do indywidualnych potrzeb. Duże zielone tarasy na kilku kondygnacjach oraz na dachu stanowią dodatkowy atut, oferując przestrzeń do wypoczynku i pracy na świeżym powietrzu.

Strategiczna lokalizacja i dostępność

VENA powstaje przy al. Prymasa Tysiąclecia 83, blisko biznesowego centrum Warszawy. Lokalizacja ta zapewnia doskonałą dostępność dzięki sieci komunikacji miejskiej, w tym autobusom, tramwajom oraz metru M2, co przyczynia się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Za realizację projektu odpowiedzialna jest firma Skanska Polska, która ma bogate doświadczenie w tworzeniu zrównoważonych i nowoczesnych przestrzeni biurowych. Maciej Kiser, dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego Warszawa Komercyjny w Skanska, podkreślił znaczenie profesjonalnej współpracy i zobowiązania do tworzenia przestrzeni wspierających zdrowy tryb życia.

Krzysztof Kowalski, dyrektor zarządzający Obszarem Inwestycyjnym PHN, zaznaczył, że biurowiec VENA dołączy do rosnącego portfela nieruchomości biurowych PHN, który obejmuje już obiekty SKYSAWA i INTRACO Prime. Ta inwestycja jest kolejnym krokiem w strategii rozwoju PHN i wzmocnieniu jego pozycji na rynku nieruchomości biurowych.

Prace budowlane mają trwać dwa lata, a VENA ma się stać nowym punktem odniesienia w dziedzinie nowoczesnych, zrównoważonych i elastycznych przestrzeni biurowych w Warszawie. Inwestycja ta jest wyrazem dążenia PHN do tworzenia wartościowych i ekologicznych projektów, które odpowiadają na potrzeby współczesnego rynku nieruchomości.

Inne aktualności

Cover Image for BI Park Radom: centrum logistyczne na radomskim Wincentowie już dostępne dla najemców

2024-06-03

BI Park Radom: centrum logistyczne na radomskim Wincentowie już dostępne dla najemców

Na terenie nowej przemysłowej dzielnicy Radomia powstaje nowoczesne centrum logistyczne klasy A. ...

Czytaj więcej
Cover Image for Green Caffè Nero już niebawem w Diunie

2024-05-21

Green Caffè Nero już niebawem w Diunie

Już tego lata w kompleksie biurowym Diuna z portfolio PineBridge Benson Elliot i Syrena Real Esta...

Czytaj więcej

Please turn the device