FAQ - Centrum pomocy

Jak działa finne

Co znajdę na finne

Na finne znajdziesz oferty biur do wynajęcia, stanowisk pracy w coworkingach oraz oferty magazynów na wynajem w ponad 30 miastach Polski. Wszystkie przedstawione informacje pochodzą prosto od właścicieli nieruchomości, dlatego masz gwarancję ich aktualności.

Czy jako najemca zapłacę za usługi finne?

Nie, bo nie jesteśmy agencją pośrednictwa nieruchomości. Nasz portal jest niezależną i największą bazą nieruchomości biurowych i magazynowych do wynajęcia w całej Polsce. Wspieramy najemców w bezpośrednim kontakcie z właścicielem danego budynku lub magazynu. Za nasze usługi najemcy nie ponoszą dodatkowych opłat.

Jak często oferty biur i magazynów na finne są uaktualniane?

Mówiąc najkrócej – nieustannie. Gwarantujemy jakość i rzetelność danych, gdyż są one pozyskiwane bezpośrednio od właścicieli lub zarządców nieruchomości. Informacje o dostępności powierzchni do wynajęcia oraz warunkach najmu aktualizowane są codziennie.

Do kogo wysyłane jest moje zapytanie?

Bezpośrednio do właściciela nieruchomości oraz do zespołu obsługi najemców finne. To gwarantuje najszybszą (i najtańszą) usługę na rynku.

Czy finne jest zarządcą budynku lub magazynu?

Nie. Portal finne jest platformą, dzięki której możesz nawiązać bezpośredni kontakt z właścicielem lub zarządcą danego biurowca, coworkingu lub powierzchni magazynowej. My sami nie zarządzamy budynkami, umożliwiamy jedynie nawiązanie kontaktu z odpowiednimi osobami.

Czy wypełnianie zapytań o oferty coś kosztuje?

Nie. Wysłanie formularza kontaktowego nie wiążę się z żadnym zobowiązaniem lub dodatkowymi kosztami bez względu na to na jakim etapie poszukiwań jesteś. Wiadomość ta idzie bezpośrednio do właściciela danej nieruchomości oraz do działu wsparcia najemców w finne.

Poradnik najemcy

Jak wynajmujesz biuro dzięki finne

Prosto i szybko. Najpierw dokładnie wysłuchamy Twoich potrzeb. Następnie pomożemy wyszukać odpowiednie oferty i wysłać zapytania do lokalizacji spełniających Twoje wymagania. Na samym końcu otrzymujesz od nas bezpośredni kontakt do właścicieli lub zarządców budynków. To z nimi będziesz prowadził dalszy etap poszukiwań i to oni przedstawią Ci szczegóły swoich ofert.

Co składa się na łączny koszt w ofercie najmu

Stawka czynszu, opłata eksploatacyjna, stawki parkingu, zakres współdzielenia powierzchni wspólnych oraz minimalny okres najmu.

Co obejmuje budżet wynajmu biura

Bardzo wiele czynników, od oczywistych, jak lokalizacja danego biura do wynajęcia czy powierzchnia biurowa (netto bądź brutto), do tak szczegółowych, jak szafki i prysznice dla rowerzystów czy podwieszane sufity. W zależności od Twojego wyboru, przedstawimy ci budżet z pełnym jego uzasadnieniem.

Czym są magazyny BTS

Zgodnie ze swoim oryginalnym (angielskim) znaczeniem (BTS = Build To Suit) są to magazyny „szyte na miarę” dla danego klienta. O wszelkich specyfikacjach, łącznie z lokalizacją, decyduje właściciel przyszłego obiektu po uzgodnieniach z najemcami.

Czym się różni biuro serwisowane od coworkingu

Biuro serwisowane daje klientowi zamkniętą przestrzeń do prowadzenia biznesu tak, jakby był to jego własny budynek. Pokoje, meble, sprzęt i obsługa techniczna – o nic nie trzeba się martwić, to wyłącznie nasze miejsce, możemy je nawet obrandować, wedle życzenia.

Coworking to nieco luźniejsza forma wynajmu – na jednej powierzchni biurowej żyje i działa ze sobą wiele podmiotów biznesowych, często jednoosobowych form, freelancerów, którzy wynajmują biuro np. na kilka godzin. To jednak wspaniała okazja do poznawania innych przedsiębiorczych osób.

Gdzie są dostępne biurowce na wynajem w Warszawie

Rynek biur do wynajęcia w Warszawie oferuje ponad 2200 dostępnych powierzchni w blisko 900 budynkach. Zdecydowana większość ofert dotyczy centralnych dzielnic tj. Śródmieścia, Woli, Ochoty oraz Mokotowa. Na finne znajdziesz biura do wynajęcia klasy A, B oraz C o zróżnicowanej cenie najmu.

Jakie są rodzaje magazynów

Najprostszy podział to ten na magazyny otwarte, półotwarte i zamknięte. W zależności od rodzaju produktów wynajmuje się najbardziej odpowiednie dla danego klienta. Jest też kilka innych rodzajów podziałów tych obiektów. Wiele praktycznych porad, jak wynająć optymalny magazyn, znajdziesz w zakładce Okiem eksperta.

Co to są magazyny wysokiego składowania

Są to magazyny wyposażone w systemy regałowe od 12 do 50 metrów. Składowane są tam bardzo duże ilości towarów, a sterowanie całością jest zazwyczaj elektroniczne.

Ile trwa proces wynajmu biura

Zasada jest tu prosta – im większe chcesz biuro, tym wcześniej zaczynasz szukać. Radzimy rozpocząć pierwszy research na 6-12 miesięcy przed końcem obecnej umowy. Najwięcej czasu zajmują negocjacje z właścicielami biurowców, uzgodnienia dot. aranżacji powierzchni oraz same prace wykończeniowe.

Dla właścicieli

Jak wygląda współpraca z finne

Właściciele biur lub magazynów do wynajęcia mogą wybrać jeden z pakietów promocyjnych dostępnych w ofercie finne. Każdy pakiet różni się ceną oraz zakresem promocji. Po wykupieniu subskrypcji, osoby wskazane przez właściciela nieruchomości (zazwyczaj dział sprzedaży lub dział leasingu) otrzymują natychmiast powiadomienie o zapytaniu od potencjalnego najemcy. Od tego momentu to państwa zespół prowadzi bezpośrednie negocjacje z klientem.

Czy finne jest agencją pośrednictwa nieruchomości

Nasz portal jest niezależną i największą bazą nieruchomości biurowych i magazynowych do wynajęcia w całej Polsce. Od typowej agencji nieruchomości odróżnia nas to, że wspieramy najemców w bezpośrednim kontakcie z właścicielem danego budynku biurowego, biura coworkingowego lub parku magazynowego. Nie prowadzimy negocjacji, gdyż to leży w gestii właścicieli. Za nasze usługi nie pobieramy też opłat prowizyjnych zależnych od sukcesu transakcji, a jedynie stałe opłaty za nasze usługi.

Kto obsługuje zapytanie od najemcy

W momencie ustalania szczegółów to właściciel nieruchomości decyduje, kto będzie go reprezentował. Na ogół są to osoby odpowiedzialne za wynajem powierzchni w danym budynku, coworkingu lub parku magazynowym. Może to być także sam właściciel lub inny podmiot odpowiedzialny za komercjalizację powierzchni.

Czy moje oferty mogą być lepiej pozycjonowane na finne

Tak. Zakup pakietu promocyjnego powoduje, iż Państwa biura lub magazyny znajdują się w lepiej eksponowanych miejscach na portalu. Z naszych danych wynika, że wykupienie pakietu promocyjnego powoduje ok. 400% większą liczbę odwiedzin przez użytkowników oraz znaczące zwiększenie szansy na zapytanie od zainteresowanego najemcy.

Co mogę umieścić w ofercie swojej nieruchomości na wynajem

W zależności od wybranego pakietu promocyjnego właściciele mogą wzbogacać oferty swoich biur lub magazynów na wynajem. Umożliwiamy dodanie większej liczby zdjęć, panoramy 360 stopni, filmu prezentującego Państwa nieruchomość, wirtualną wycieczkę lub rzuty poszczególnych pięter. W przypadku większej liczby wykupionych pakietów, możliwe jest także zaprezentowanie całego portfolio.

Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z nami!

0/1200

Please turn the device