Jak wygląda nowoczesne biuro?

Cover Image for Jak wygląda nowoczesne biuro?

Coraz częściej jednym z kryteriów wyboru pracy staje się nowoczesne, komfortowo urządzone biuro. Jakie są aktualne trendy w aranżacji przestrzeni biurowych? Jak ma wyglądać nowoczesne biuro? Czy przestrzeń relaksu to element obowiązkowy w nowoczesnym miejscu pracy?

Jak rozplanować przestrzeń w nowoczesnym biurze?

Sposób aranżacji biura uzależniony jest w dużej mierze od powierzchni, jaka pozostaje do dyspozycji. Sporym wyzwaniem często staje się optymalne rozplanowanie przestrzeni biurowej na niewielkiej powierzchni, jednak dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań nawet małe biuro można urządzić komfortowo.

Pierwsza kwestia, o której należy pomyśleć, to wydzielenie przestrzeni do pracy. Podstawą są dobre oświetlenie, wydajna wentylacja, a także maksymalne ograniczenie hałasu dochodzącego z zewnątrz. Te aspekty bezpośrednio przekładają się na komfort i wydajność pracy. 

Ponadto przestrzeń biurowa powinna być dostosowana do specyfiki konkretnej firmy. Warto się zastanowić, czy niezbędne będą duże sale konferencyjne, czy wystarczą mniejsze pokoje przeznaczone do narad kilkuosobowych zespołów.

Drugi element, który trzeba mieć na uwadze, to funkcjonalność przestrzeni biurowej (układ pomieszczeń pozwalający na dogodną komunikację), a także dostosowanie aranżacji do obowiązujących przepisów prawnych. 

Trzeba zwrócić uwagę na takie elementy jak odległość pomiędzy stanowiskami pracy poszczególnych pracowników czy powierzchnia podłogi przypadająca na każdą zatrudnioną osobę.

Kolejna kwestia to rozwiązania podnoszące komfort pracy, a także przestrzeń przeznaczona do relaksu.

 

Ergonomiczne biurka – większy komfort pracy

W trakcie wybierania wyposażenia nowoczesnego biura, takie jak np. krzesła czy biurka, warto kierować się nie tylko ich ceną, atrakcyjnym dla oka designem czy trwałością, lecz także komfortem, jaki zapewnią pracownikom. Coraz większą popularnością cieszą się ergonomiczne meble, m.in. biurka z regulowaną wysokością blatu, które umożliwiają wygodną pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i na stojąco.

 

Przestrzeń relaksu – obowiązkowy element aranżacji przestrzeni biurowej

Stworzenie przestrzeni relaksu w biurze to sposób na podniesienie kreatywności i wydajności pracowników. To miejsce, w którym odpoczywa się podczas przerwy, a także zacieśnić relacje z innymi osobami zatrudnionymi w firmie.

Taki chillroom można bez trudu wydzielić nawet w biurze o niewielkiej powierzchni. W wersji podstawowej wystarczy wstawić wygodną sofę, bujany fotel lub miękkie poduchy do siedzenia. Jeśli do dyspozycji jest więcej miejsca, warto pomyśleć o tym, aby zapewnić pracownikom dodatkowe atrakcje. Przykładem mogą być stół do gry w piłkarzyki, fotel masujący czy drążki do podciągania.

 

Aranżacje nowoczesnego biura przez znane firmy inspiracją dla innych

Szukając inspiracji na aranżację firmowej przestrzeni, najlepiej zapoznać się z rozwiązaniami stosowanymi przez znane marki. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie w londyńskiej siedzibie Google ogrodów pełnych roślinności jako przestrzeni przeznaczonej do relaksu dla pracowników. 

Nowoczesne firmy coraz częściej decydują się na otwarte, elastyczne przestrzenie przeznaczone do pracy, zdecydowanie odbiegające designem od wyobrażenia o tradycyjnym biurze zdominowanym wyłącznie przez biurka z krzesłami. 

Pojawiają się elementy znane do tej pory z domowych wnętrz, takie jak wygodne sofy, fotele, niewielkie stoliki kawowe, pufy. Szare ściany to również pieśń przeszłości – w nowoczesnych biurach popularne są intensywne kolory pobudzające kreatywność pracowników.

Dowiedz się więcej

Cover Image for Istota umowy najmu i jej konstrukcja

2024-04-04

Istota umowy najmu i jej konstrukcja

Umowa najmu stanowi fundament każdego komercyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Jej istota oraz ...

Czytaj więcej
Cover Image for Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

2024-03-21

Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

Rynek nieruchomości komercyjnych jest niezwykle konkurencyjny i dość skomplikowany, zwłaszcza w k...

Czytaj więcej

Please turn the device