Czym są biura serwisowane?

Cover Image for Czym są biura serwisowane?

Biura serwisowane to przyszłość branży nieruchomości biurowych. Już teraz niewielkie firmy coraz częściej decydują się na nie zamiast na samodzielne wynajmowanie i organizowanie przestrzeni biurowej. Nic dziwnego – zalet tego rozwiązania jest naprawdę wiele. Czym konkretnie są biura serwisowane?

 

Co to jest biuro serwisowane?

Biuro serwisowane to inaczej biuro prowadzone i obsługiwane przez firmę zewnętrzną. Jest ono przygotowane pod każdym względem do prowadzenia działalności – wystarczy rozpakować własny komputer i akcesoria. Taka przestrzeń biurowa na wynajem jest wyposażona w niezbędny sprzęt biurowy i meble, a nawet udekorowana. Najemca nie musi myśleć także o umowach na media czy internet, remontach i sprzątaniu.

Powierzchnia biur serwisowanych mieści zazwyczaj od kilku do kilkunastu gabinetów biurowych dla firm, a także przestrzenie wspólne, np. aneksy kuchenne lub kuchnię, toalety, sale konferencyjne czy poczekalnię dla gości. Ważną część stanowi recepcja, w której operator obsługuje klientów i połączenia telefoniczne wszystkich najemców, a także przyjmuje korespondencję oraz paczki od kurierów.

 

Co wchodzi w cenę wynajmu biura serwisowanego?

Chociaż koszty wynajmu biura serwisowanego mogą się wydawać wysokie, są rozwiązaniem tańszym niż samodzielne stworzenie biura. Cena, za którą można korzystać z serwisowanej przestrzeni biurowej, w dużych miastach nie będzie wyższa niż wynajem lokalu, jego wyremontowanie, wyposażanie i utrzymywanie.

 

W ramach opłaty za korzystanie z biura serwisowanego otrzymuje się:

– dostęp do umeblowanego i wyposażonego gabinetu firmowego zamykanego na klucz;

– możliwość korzystania z przestrzeni wspólnych, np. sali konferencyjnej;

– obsługę operatora recepcji, np. przyjmowanie korespondencji, paczek, telefonów;

– obsługę firmy sprzątającej;

– stabilne koszty ogrzewania, elektryczności, wody i ścieków;

– zaopatrzenie kuchni i łazienki;

– dostęp do kawy i herbaty;

– obsługę gości firmy podczas spotkań w sali konferencyjnej.

 

Dla kogo biura serwisowane to dobry wybór?

Czy oferta biur serwisowanych jest skrojona na miarę każdej działalności? Zdecydowanie nie. Będzie ona odpowiadać przede wszystkim kilku- czy kilkunastoosobowym firmom poszukującym komfortowej przestrzeni do pracy biurowej. To rozwiązanie optymalne dla osób, które nie chcą tracić czasu, a także ponosić kosztów samodzielnego poszukiwania i przystosowywania lokalu na biuro.

Ofertę biur serwisowanych powinny też rozważyć firmy, które planują zwiększenie liczby pracowników w przyszłości. W takiej przestrzeni można wynająć dodatkowe gabinety firmowe bez konieczności zmiany adresu – również na krótki czas. Biura serwisowane sprawdzą się także w przypadku firm, które często zmieniają lokalizację.

 

Jakie są zalety biur serwisowanych?

Biura serwisowane to rozwiązanie cenione przez firmy m.in. za obsługę recepcji po polsku i angielsku. Nie tylko ułatwia to codzienną pracę, ale też podnosi prestiż firmy. Zaletą takiego miejsca jest także wysokiej jakości wykończenie biur i stref wspólnych w spójnej oraz modnej stylistyce. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja biur serwisowanych – mieszczą się one przeważnie w centrach miast, w sąsiedztwie znanych firm. W niektórych przypadkach, np. w nowoczesnych biurowcach, możliwy jest także dla najemców dostęp do biur 24/7.

Inne plusy korzystania z biur serwisowanych to m.in. brak konieczności zajmowania się umowami, stanami liczników, rozliczeniami z dostawcami mediów, a także z firmami sprzątającymi, obsługującymi zieleń w biurze czy zajmującymi się zaopatrzeniem. Wystarczy zapłacić zgodnie z umową i korzystać z gabinetu firmowego i przestrzeni wspólnych bez dodatkowego stresu i obciążeń.

Dowiedz się więcej

Cover Image for Wynajem magazynów w Warszawie i okolicach. Kluczowe lokalizacje i optymalne powierzchnie
Wynajem magazynów w Warszawie i okolicach. Kluczowe lokalizacje i optymalne powierzchnie

Optymalna lokalizacja i odpowiednia powierzchnia magazynowa w Warszawie i jej okolicach stanowią ...

Czytaj więcej
Cover Image for Ile powierzchni biurowej powinno przypadać na pracownika?
Ile powierzchni biurowej powinno przypadać na pracownika?

Podczas wynajmu biura dla firmy zwróć uwagę nie tylko na cenę, standard wykończenia, lokalizację ...

Czytaj więcej

Please turn the device