Biura serwisowane to przyszłość branży nieruchomości biurowych. Już teraz niewielkie firmy coraz częściej decydują się na nie zamiast na samodzielne wynajmowanie i organizowanie przestrzeni biurowej. Nic dziwnego – zalet tego rozwiązania jest naprawdę wiele. Czym konkretnie są biura serwisowane?
Co to jest biuro serwisowane?
Biuro serwisowane to inaczej biuro prowadzone i obsługiwane przez firmę zewnętrzną. Jest ono przygotowane pod każdym względem do prowadzenia działalności – wystarczy rozpakować własny komputer i akcesoria. Taka przestrzeń biurowa na wynajem jest wyposażona w niezbędny sprzęt biurowy i meble, a nawet udekorowana. Najemca nie musi myśleć także o umowach na media czy internet, remontach i sprzątaniu.
Powierzchnia biur serwisowanych mieści zazwyczaj od kilku do kilkunastu gabinetów biurowych dla firm, a także przestrzenie wspólne, np. aneksy kuchenne lub kuchnię, toalety, sale konferencyjne czy poczekalnię dla gości. Ważną część stanowi recepcja, w której operator obsługuje klientów i połączenia telefoniczne wszystkich najemców, a także przyjmuje korespondencję oraz paczki od kurierów.
Co wchodzi w cenę wynajmu biura serwisowanego?
Chociaż koszty wynajmu biura serwisowanego mogą się wydawać wysokie, są rozwiązaniem tańszym niż samodzielne stworzenie biura. Cena, za którą można korzystać z serwisowanej przestrzeni biurowej, w dużych miastach nie będzie wyższa niż wynajem lokalu, jego wyremontowanie, wyposażanie i utrzymywanie.
W ramach opłaty za korzystanie z biura serwisowanego otrzymuje się:
– dostęp do umeblowanego i wyposażonego gabinetu firmowego zamykanego na klucz;
– możliwość korzystania z przestrzeni wspólnych, np. sali konferencyjnej;
– obsługę operatora recepcji, np. przyjmowanie korespondencji, paczek, telefonów;
– obsługę firmy sprzątającej;
– stabilne koszty ogrzewania, elektryczności, wody i ścieków;
– zaopatrzenie kuchni i łazienki;
– dostęp do kawy i herbaty;
– obsługę gości firmy podczas spotkań w sali konferencyjnej.
Dla kogo biura serwisowane to dobry wybór?
Czy oferta biur serwisowanych jest skrojona na miarę każdej działalności? Zdecydowanie nie. Będzie ona odpowiadać przede wszystkim kilku- czy kilkunastoosobowym firmom poszukującym komfortowej przestrzeni do pracy biurowej. To rozwiązanie optymalne dla osób, które nie chcą tracić czasu, a także ponosić kosztów samodzielnego poszukiwania i przystosowywania lokalu na biuro.
Ofertę biur serwisowanych powinny też rozważyć firmy, które planują zwiększenie liczby pracowników w przyszłości. W takiej przestrzeni można wynająć dodatkowe gabinety firmowe bez konieczności zmiany adresu – również na krótki czas. Biura serwisowane sprawdzą się także w przypadku firm, które często zmieniają lokalizację.
Jakie są zalety biur serwisowanych?
Biura serwisowane to rozwiązanie cenione przez firmy m.in. za obsługę recepcji po polsku i angielsku. Nie tylko ułatwia to codzienną pracę, ale też podnosi prestiż firmy. Zaletą takiego miejsca jest także wysokiej jakości wykończenie biur i stref wspólnych w spójnej oraz modnej stylistyce. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja biur serwisowanych – mieszczą się one przeważnie w centrach miast, w sąsiedztwie znanych firm. W niektórych przypadkach, np. w nowoczesnych biurowcach, możliwy jest także dla najemców dostęp do biur 24/7.
Inne plusy korzystania z biur serwisowanych to m.in. brak konieczności zajmowania się umowami, stanami liczników, rozliczeniami z dostawcami mediów, a także z firmami sprzątającymi, obsługującymi zieleń w biurze czy zajmującymi się zaopatrzeniem. Wystarczy zapłacić zgodnie z umową i korzystać z gabinetu firmowego i przestrzeni wspólnych bez dodatkowego stresu i obciążeń.