Magazyny Zalando w Polsce – gdzie są zlokalizowane i czym się wyróżniają?

Cover Image for Magazyny Zalando w Polsce – gdzie są zlokalizowane i czym się wyróżniają?

Zalando to internetowa platforma sprzedająca ubrania, buty i akcesoria z gwarancją darmowego zwrotu. Jej działalność w pełni opiera się na sprawnie zorganizowanej logistyce. Aby to osiągnąć, konieczne są dobrze rozlokowane hale dystrybucyjne. Liczba magazynów Zalando w Polsce z roku na rok rośnie. W jakich lokalizacjach się znajdują?

 

Magazyny Zalando w Polsce – lokalizacje

Zalando swoje centra logistyczne lokuje w Polsce od 2017 roku. Obecnie na terenie całego kraju rozlokowanych jest pięć magazynów. Zalando nie mówi jednak „stop” w kontekście inwestowania w Polsce. W najbliższych latach mają powstać w kraju kolejne inwestycje tego giganta branży e-commerce.

Skąd obecnie Zalando wysyła swoje paczki dla klientów z Europy Środkowo-Wschodniej? Oto aktualne lokalizacje:

  • magazyny Zalando w Przyłękach k. Bydgoszczy;
  • centrum dystrybucyjne Zalando Lounge w Bydgoszczy;
  • centrum magazynowe Zalando w Głuchowie k. Łodzi;
  • centrum logistyczne Zalando Lounge w Olsztynku k. Olsztyna;
  • magazyn Zalando Gardno k. Gryfina.

 

Magazyn Zalando Przyłęki k. Bydgoszczy

W Przyłękach ok. 12 km od Bydgoszczy powstała hala magazynowa o powierzchni 103 tys. m2 z zapleczem socjalno-sanitarnym oraz infrastrukturą towarzyszącą. Znajduje się ona zaledwie 3 km od węzła Stryszek, łączącego drogi ekspresowe S5 i S10.

Hala magazynowa ma wysokość aż 16 metrów i wiele prośrodowiskowych rozwiązań technologicznych, np. oświetlenie LED czy wykorzystanie prądu z farmy fotowoltaicznej do obsługi rowerów elektrycznych, z których korzystają pracownicy centrum. Hale magazynowe oraz zaplecza biurowe i logistyczne zostały wybudowane dla Zalando przez Panattoni.

 

Centrum dystrybucyjne Zalando Lounge Bydgoszcz

Druga inwestycja marki Zalando w okolicy obejmuje centrum dystrybucyjne Zalando Lounge powstające aktualnie w Bydgoszczy. Ma ono mieć powierzchnię magazynową 140 m2, zdolną do przechowania 7 mln produktów. Będą one trafiać do nowoczesnych automatycznych sorterów paczek.

Zalando stawia na ekologię, dlatego magazyny będą mieć m.in. oświetlenie LED i wzmocnioną izolację termiczną. Otwarcie jest planowane na II kwartał 2023 roku. Obsługą centrum zajmie się zewnętrzny operator logistyczny.

 

Magazyn Zalando Głuchów k. Łodzi

W centralnej Polsce, w bezpośrednim sąsiedztwie dróg ekspresowych 1 i 12, Zalando ulokowało swoje centrum logistyczne w Głuchowie k. Łodzi. Magazyn obsługuje dostawy dla klientów z Polski, Niemiec, Austrii i Czech. Ma on powierzchnię 130 tys. m2

Magazyn Zalando w Głuchowie wyposażono w najnowocześniejsze rozwiązania intralogistyczne, m.in. dwie pięciopoziomowe wieże wysokiego składowania mieszczące do kilkunastu milionów sztuk towaru. Wysoki poziom automatyzacji zapewniają cztery sortowniki marki „Optimus Sorters”. Centrum jest zarządzane przez DHL Supply.

 

Magazyn Zalando Lounge Olsztynek k. Olsztyna

Budowa magazynu międzynarodowego Zalando Lounge w Olsztynku k. Olsztyna była podyktowana m.in. szybkim dostępem do dróg ekspresowych S51 i S7 oraz dostępnością kadry pracowniczej. Centrum dystrybucyjne ma powierzchnię 130 tys. m2 i zatrudnia ok. 500 osób.

Magazyn wyposażono w zaawansowane technologie, np. sortery przyporządkowujące artykuły do konkretnego zamówienia oraz jeden z największych w Europie sorterów „Optimus”.

 

Magazyn Zalando Gardno k. Gryfina

Pierwszy z magazynów Zalando w Polsce powstał w Gardnie koło Gryfina. We współpracy z firmą Goodman powstała nieruchomość o powierzchni magazynowej ok. 130 tys. m2. Dostawcą usług logistycznych jest firma Fiege, która zatrudnia około 1000 osób.

Centrum logistyczne zlokalizowano w bezpośrednim sąsiedztwie węzła na drodze ekspresowej S3 oraz ok. 10 km od autostrady A6 i drogi S6. Towary przechowywane są w dwóch pięciopoziomowych wieżach.

 

Magazyny do wynajęcia BTS

Jeżeli poszukujesz powierzchni magazynowych na wynajem lub rozważasz wynajem magazynu typu BTS, przejrzyj oferty na finne. Znajdziesz tutaj blisko 700 kompleksów logistycznych w całej Polsce. A jak uzyskasz szczegóły? Wysyłając zapytanie przy danym parku lub dzwoniąc do działu obsługi najemcy finne.

Dowiedz się więcej

Cover Image for BI Park Radom: centrum logistyczne na radomskim Wincentowie już dostępne dla najemców

2024-06-03

BI Park Radom: centrum logistyczne na radomskim Wincentowie już dostępne dla najemców

Na terenie nowej przemysłowej dzielnicy Radomia powstaje nowoczesne centrum logistyczne klasy A. ...

Czytaj więcej
Cover Image for Istota umowy najmu i jej konstrukcja

2024-04-04

Istota umowy najmu i jej konstrukcja

Umowa najmu stanowi fundament każdego komercyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Jej istota oraz ...

Czytaj więcej

Please turn the device