Największe parki magazynowe w Polsce

Cover Image for Największe parki magazynowe w Polsce

Z roku na rok powstaje w Polsce coraz więcej parków magazynowych. Są to ogromne kompleksy, składające się z kilku lub nawet kilkunastu budynków. Które parki logistyczne znajdują się na liście tych największych i gdzie są zlokalizowane?

 

P3 Błonie (dawniej Europolis Park Błonie)

P3 Błonie to park magazynowy zlokalizowany na zachód od stolicy. Oferuje najemcom nowoczesne rozwiązania w 14 budynkach o łącznej powierzchni ponad 278 tys. m² – m.in. magazyny do wynajęcia. Warszawa i okolice to zagłębie magazynowe w naszym kraju. Do pobliskich parków magazynowych zaliczają się również P3 Grodzisk, P3 Warsaw I, P3 Mszczonów oraz P3 Warsaw. Dogodną komunikację zapewnia droga krajowa 92, a także znajdująca się w pobliżu autostrada A2.

 

Park magazynowy Prologis Park Chorzów

Jeszcze do niedawna pierwsze miejsce pod względem łącznej powierzchni zajmowały wielofunkcyjne magazyny do wynajęcia Prologis w Chorzowie. Prologis Park Chorzów, obecnie na drugiej pozycji w zestawieniu, oferuje najemcom hale magazynowe o powierzchni ponad 250 tys. m². Ponadto są także dostępne powierzchnie Small Business Unit. Prologis Park Chorzów jest położony zaledwie 8 km od centrum Katowic. Niewątpliwa zaleta tej lokalizacji to bezpośrednie sąsiedztwo autostrady A4.

 

Tulipan Park Stryków

W zestawieniu największych hal magazynowych w Polsce trzecie miejsce zajmuje Tulipan Park Stryków, leżący zaledwie 20 km od centrum Łodzi. Jest to park magazynowy o łącznej powierzchni ponad 188 tys. m², oferujący magazyny do wynajęcia. Łódź i okolice, dzięki bliskiemu sąsiedztwu autostrad A1 i A2, to doskonała lokalizacja dla każdego, dla kogo priorytetem jest dobre skomunikowanie zarówno z północą, południem, wschodem, jak i zachodem kraju. 

 

Panattoni Park Poznań I

Kolejna pozycja to poznański park Panattoni. Polska jest jednym z 11 państw europejskich, w których ta firma buduje kompleksy hal magazynowych. Do tej pory w naszym kraju Panattoni wybudowało magazyny do wynajęcia o powierzchni 11,6 mln m², z czego ponad 170 tys. m² zajmuje Panattoni Park Poznań, leżący ok. 15 km od stolicy Wielkopolski. Kompleks budynków magazynowych znajduje się w pobliżu węzła Poznań Krzesiny (skrzyżowanie autostrady A2 i drogi ekspresowej S11) oraz w niedalekim sąsiedztwie autostrady A5.

 

Millenium Logistic Park Pruszków

MLP Pruszków II to park magazynowy o łącznej powierzchni ponad 280 tys. m². Docelowo najemcom mają zostać udostępnione hale magazynowe o łącznej powierzchni 393 tys. m². Kompleks magazynów znajduje się zaledwie 3,5 km od autostrady A2.

Z kolei MLP Pruszków I to oferta obejmująca ponad 169 tys. m² powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Atutem parku jest jego lokalizacja – 19 km od centrum Warszawy. Na Millenium Logistic Park Pruszków składa się kilkanaście nowoczesnych budynków klasy A, wyposażonych w oszczędne oświetlenie LED i ogrzewanie gazowe. 

 

Prologis Park Wrocław Bielany Wrocławskie

W Bielanach Wrocławskich pod Wrocławiem, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, znajduje się największy w regionie park magazynowy – Prologis Park Wrocław. Jego łączna powierzchnia magazynowa to 137 tys. m². Jednakże osiem nowoczesnych budynków cechują nie tylko oszczędność energii i ochrona środowiska, lecz także dostosowanie do składowania towarów w chłodniach.

 

Magazyny Amazon – Gliwice i Świebodzin

Ze względu na swoją powierzchnię z pewnością na uwagę zasługują także największe polskie magazyny firmy. Magazyn Amazon w Gliwicach to aż 210 tys. m², a centrum logistyczne w Świebodzinie ma powierzchnię 193 tys. m². Nie są to jednak magazyny do wynajęcia dostępne dla każdego, lecz stanowią własność Amazona.

 

Magazyny do wynajęcia na finne

Na finne uzyskasz oferty wynajmu magazynu bez ukrytych kosztów. Znajdziesz tutaj blisko 700 hal magazynowych usytuowanych w całej Polsce. Porównuj warunki najmu i poproś o szczegóły bez zobowiązań.

Dowiedz się więcej

Cover Image for Istota umowy najmu i jej konstrukcja

2024-04-04

Istota umowy najmu i jej konstrukcja

Umowa najmu stanowi fundament każdego komercyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Jej istota oraz ...

Czytaj więcej
Cover Image for Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

2024-03-21

Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

Rynek nieruchomości komercyjnych jest niezwykle konkurencyjny i dość skomplikowany, zwłaszcza w k...

Czytaj więcej

Please turn the device