Nowoczesne biurowce, czyli jakie?

Cover Image for Nowoczesne biurowce, czyli jakie?

Współcześnie pracownicy przykładają równie dużą wagę do kwestii wynagrodzenia, co do warunków w miejscu pracy. Najchętniej wybierają firmy, które swoje siedziby mają w nowoczesnych biurowcach. Nic dziwnego, gwarantują one ponadstandardowy komfort, ale nie tylko. Jakie cechy mają takie budynki biurowe i czego spodziewać się po planowanych biurowcach?

Nowoczesne biurowce, czyli miasta w miniaturze

Wybudowane niedawno i planowane biurowce przeważnie projektowane są tak, aby tworzyły przestrzeń podobną do miniaturowego miasta. Oprócz przestrzeni typowo biurowych, ulokowanych na poszczególnych piętrach w nowoczesnym wieżowcu, w częściach ogólnodostępnych powinny znaleźć się także np. sklepy, apteki, punkty usługowe, lokale gastronomiczne, przychodnie, siłownie.

Po czasach pandemii coraz częściej obserwuje się przy planowanych biurowcach łączenie funkcji biurowej, rozrywkowej  i usługowej z mieszkalną. Nowoczesne budynki biurowe – zgodnie z ideą mixed-use – osadzane są więc nie w dzielnicach biurowych, a w tkance mieszkalnej dużych miast. Pozwala to pracownikom na ograniczenie czasu dojazdu do pracy.

Nowe budynki biurowe przyjazne środowisku

Nowoczesne biurowce powinny też wyróżniać się minimalnym wpływem na środowisko naturalne, a najlepiej dążeniem do neutralności energetycznej i dotyczącej emisji CO2. Wbrew pozorom jest to możliwe, co udowadniają inwestycje planowanych biurowców. Pochwalić się mogą takimi biurowcami Warszawa, Kraków czy Katowice.

Jakie rozwiązania stosowane są w takich budynkach biurowych? Z pewnością doświetlanie przestrzeni biurowych światłem naturalnym, termoizolacja najnowocześniejszymi materiałami, a także technologie pozwalające na obniżenie zużycia wody oraz energii. Najczęściej stosowane są także rozwiązania korzystające z energii słonecznej (np. z farm fotowoltaicznych czy paneli solarnych na fasadzie i dachu budynków).

Najnowsze biurowce – nietuzinkowa bryła

Gdzie znaleźć nowoczesne biurowce? Miasta takie jak Wrocław, Poznań, Katowice czy Gdańsk obecnie rozwijają się w tej kategorii równie szybko co Warszawa. Obserwując zmieniający się krajobraz tych miast, zauważyć można, że nowo budowane, ale też planowane biurowce, stawiają na oryginalne bryły i fasady. Budynki biurowe współcześnie powinny nie tylko być użyteczne i komfortowe, ale też prestiżowe i rozpoznawalne.

To szczególnie ważne dla firm, którym zależy na podkreśleniu pozycji lidera na rynku lub chcą awansować na taką pozycję. Nowoczesne biurowce coraz rzadziej przyjmują więc formę powtarzalnych i niezbyt zaskakujących prostopadłościanów. Architekci prześcigają się w pomysłach, przez co rynek wynajmu nowoczesnych biurowców obfituje w prawdziwe perły designu.

Biurowce na poziomie to prestiżowa lokalizacja

Jakie lokalizacje przychodzą Ci do głowy, gdy myślisz „fajny biurowiec w Krakowie” czy „nowoczesne biurowce w Poznaniu”? Z pewnością konkretne, prestiżowe dzielnice i lokalizacje. Opisany wcześniej trend mixed-use coraz częściej powoduje, że planowane biurowce powstają w dzielnicach mieszkalnych. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal istnieją – i mają się świetnie – dzielnice typowo biurowe.

Prestiżowa lokalizacja to dla wielu firm warunek konieczny przy wynajmie przestrzeni biurowych dla swoich pracowników. Szczególne znaczenie ma ona dla dużych korporacji o stabilnej pozycji na rynku. Poszukując przestrzeni biurowej na wynajem, z pewnością natkniesz się na lokale w nowoczesnych biurowcach w centrach miast z doskonałą komunikacją.

Dowiedz się więcej

Cover Image for Wynajem magazynów w Warszawie i okolicach. Kluczowe lokalizacje i optymalne powierzchnie
Wynajem magazynów w Warszawie i okolicach. Kluczowe lokalizacje i optymalne powierzchnie

Optymalna lokalizacja i odpowiednia powierzchnia magazynowa w Warszawie i jej okolicach stanowią ...

Czytaj więcej
Cover Image for Ile powierzchni biurowej powinno przypadać na pracownika?
Ile powierzchni biurowej powinno przypadać na pracownika?

Podczas wynajmu biura dla firmy zwróć uwagę nie tylko na cenę, standard wykończenia, lokalizację ...

Czytaj więcej

Please turn the device