Biura coworkingowe w Warszawie – najpopularniejsze lokalizacje

Cover Image for Biura coworkingowe w Warszawie – najpopularniejsze lokalizacje

Biura coworkingowe w Warszawie to w ostatnim czasie gorący temat wśród wielu freelancerów i drobnych przedsiębiorców. Oferta współdzielonych przestrzeni do pracy w stolicy zwiększa się z miesiąca na miesiąc. Które są najchętniej wybierane? I dlaczego warto się nimi zainteresować?

 

Dlaczego biura coworkingowe są warte uwagi?

Biura coworkingowe to bardzo popularna alternatywa dla wynajmu tradycyjnej powierzchni biurowej. Jest to rozwiązanie, które umożliwia za proporcjonalnie niższy koszt korzystać z gotowej przestrzeni do pracy. Miesięczny czynsz tradycyjnego biura potrafi sięgać kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z kolei biurka na godziny oraz przestrzenie coworkingowe pozwalają obniżyć te koszty nawet do kilkuset złotych w skali miesiąca.

Kolejną zaletą jest możliwość łatwiejszego nawiązywania relacji biznesowych z innymi przedsiębiorcami. Do największych grup najemców coworkingów należą freelancerzy, osoby prowadzące drobną działalność gospodarczą czy początkujące start-upy. Pracując we wspólnej przestrzeni z innymi, można wymieniać się doświadczeniami i znacznie łatwiej o networking.

 

Coworking Spaces Marszałkowska – idealna lokalizacja w sercu Warszawy

Coworking Spaces Marszałkowska to jedno z najczęściej wybieranych miejsc do codziennej pracy przez freelancerów. Doskonałe usytuowanie obiektu w biurowcu Centrum Marszałkowska czyni tę lokalizację niezwykle atrakcyjną. Biura znajdują się tuż nad wejściem do stacji metra Świętokrzyska, która stanowi węzeł przesiadkowy pomiędzy linią M1, a M2. Biura coworkingowe Spaces Marszałkowska oferują zarówno wynajem gabinetów do pracy, jak i pojedynczych stanowisk hot-desk. Nowoczesne wnętrza, przestrzenie wspólne oraz liczne budki telefoniczne gwarantują komfortowe warunki pracy.

Wartym uwagi są także liczne lokale usługowe usytuowane na parterze i w podziemiach budynku. Korzystający z coworkingu mogą tu szybko zejść na dół do oddziału banku, dostawców usług telekomunikacyjnych czy sklepów spożywczych. Najemcy wskazują również jako zaletę obecność licznych punktów gastronomicznych w ścisłym otoczeniu budynku. Można tu wspomnieć m. in. o restauracji Aioli przy Świętokrzyskiej czy popularnej Piance przy ulicy Zgoda. Ceny stanowisk w coworkingu Spaces Marszałkowska zaczynają się już od 1 000 zł za miesiąc.

 

Biura coworkingowe Business Link Astoria – biznesowa wizytówka Śródmieścia

Wartym uwagi w centrum Warszawy jest również oferta coworkingu Business Link Astoria. Przestrzenie te usytuowano w biurowcu Astoria Premium Offices oddanym do użytku w 2016 roku. Na najemców powierzchni przy ulicy Przeskok 2 czeka szereg udogodnień gwarantujących idealne warunki do kreatywnej pracy. Zaliczyć do nich można liczne budki telefoniczne, pokój gier, prywatne sale konferencyjne oraz gabinety. Ceny za wynajem hot-desku zaczynają się tutaj od 1 000 zł za miesiąc.

Lokalizację Business Link Astoria wyróżnia doskonałe skomunikowanie z innymi dzielnicami Warszawy. Gwarantuje to bliskość stacji metra Centrum, dworca PKP Warszawa Śródmieście czy skrzyżowanie ulicy Marszałkowskiej z Alejami Jerozolimskimi. Dodatkowo, w ścisłym otoczeniu znajduje się wiele lokali usługowych, kawiarni i punktów gastronomicznych.

 

Przestrzenie WeWork w Warszawie

Na szczególną uwagę zasługują coworkingi należące do najbardziej znanego na świecie operatora – firmy WeWork. Obecnie najemcy poszukujący przestrzeni WeWork w Warszawie mogą wybierać spośród 4 lokalizacji. Miejscem, które oferuje największą dostępną powierzchnię do pracy, jest WeWork Mennica Legacy Tower. Biura przy Prostej 20 zajmują 8 kondygnacji, które w całości przeznaczono pod powierzchnie coworkingowe. Budynek słynie z rozległego tarasu widokowego na 7 piętrze, licznych sal konferencyjnych oraz przestronnych powierzchni wspólnych.

Drugą alternatywą na Woli są biura serwisowane w WeWork przy Grzybowskiej 62. Przestrzenie coworkingowe znajdujące się w Browarach Warszawskich cechuje doskonałe usytuowanie względem Centralnego Obszaru Biznesu. W promieniu 500 metrów użytkownicy mogą skorzystać z bogatej oferty lokali gastronomicznych, lokali usługowych, hotelu, banków czy mieszkań na wynajem. Blisko stąd do Placu Europejskiego, ulicy Okopowej, jak i Ronda Daszyńskiego.

Oprócz wspomnianych wyżej lokalizacji, oferta WeWork Warszawa obejmuje także przestrzenie do pracy w Hotelu Europejskim przy Krakowskim Przedmieściu 13, a także w ścisłym centrum Warszawy przy ulicy Kruczej 50. Eleganckie wnętrza na przeciwko Hotelu Bristol gwarantują prestiżowe miejsce do spotkań z kontrahentami. Z kolei dogodne usytuowanie WeWork Krucza 50 przy Alejach Jerozolimskich oraz stacji PKP Powiśle umożliwia szybki dojazd z różnych części miasta.

 

BOBO Coworking na warszawskiej Woli w biurowcu Crown Point

Dla wszystkich osób poszukujących nowoczesnych biur coworkingowych na Woli polecamy ofertę BOBO Coworking. Przestrzenie usytuowane w budynku Crown Point z miesiąca na miesiąc cieszą się coraz większą liczbą chętnych. Najemcy szczególnie chwalą sobie chillout room oraz przestronne gabinety i sale konferencyjne. Do dyspozycji użytkowników jest tutaj ponad 1 600 mkw. komfortowej przestrzeni do pracy.

BOBO Coworking cechuje dogodna lokalizacja względem Śródmieścia, Mokotowa oraz innych dzielnic Warszawy. Biura znajdują się tuż przy Rondzie Daszyńskiego i stacji linii metra M2. Dodatkowo, jedynie 5 minut piechotą od coworkingu oddalony jest Plac Zawiszy oraz stacja WKD/PKD Warszawa Ochota. Adres biurowca przy Prostej 70 gwarantuje zatem bliskość licznych przystanków komunikacji miejskiej. Z kolei najemcy poruszający się po Warszawie własnym autem mogą skorzystać z parkingu podziemnego.

Dowiedz się więcej

Cover Image for Istota umowy najmu i jej konstrukcja

2024-04-04

Istota umowy najmu i jej konstrukcja

Umowa najmu stanowi fundament każdego komercyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Jej istota oraz ...

Czytaj więcej
Cover Image for Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

2024-03-21

Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

Rynek nieruchomości komercyjnych jest niezwykle konkurencyjny i dość skomplikowany, zwłaszcza w k...

Czytaj więcej

Please turn the device