Biura do wynajęcia na Wilanowie – poznaj lokalizacje.

Cover Image for Biura do wynajęcia na Wilanowie – poznaj lokalizacje.

Wilanów, jako prestiżowa dzielnica Warszawy, oferuje nie tylko urokliwe otoczenie, ale także dogodną lokalizację dla przedsiębiorstw poszukujących nowej siedziby. Biura do wynajęcia na Wilanowie to idealne rozwiązanie dla firm pragnących mieć dostęp do bogatego zaplecza usługowego oraz komunikacyjnego, a także cieszyć się bliskością przyrody. Południowa dzielnica Warszawy kusi potencjalnych najemców atrakcyjnymi lokalizacjami oraz znacząco niższymi kosztami wynajmu biura.

 

Ile kosztuje wynajem biura na Wilanowie?

Cena wynajmu biura jest drugim kryterium wyboru podczas poszukiwań nowego biura. Według statystyk portalu finne średnie stawki czynszów powierzchni biurowych na Wilanowie (12,9 euro za mkw) są o ponad 20-30% niższe w porównaniu do centralnych dzielnic Warszawy (około 17-18 euro za metr kwadratowy). Biorąc pod uwagę średnią stawkę wynajmu biura dla całej Warszawy, Wilanów także wypada korzystniej. Ceny biur są tutaj o ponad 10% niższe.

Z kolei w przypadku biurowców klasy A różnica w kosztach wygląda jeszcze pozytywniej. Średnia stawka wynajmu biura klasy A na Wilanowie wynosi obecnie 14,32 euro za metr. Dla porównania w całej Warszawie średnia ta oscyluje około 16,4 euro za metr. Podobna różnica jest widoczna w przypadku budynków klasy C. Tutaj średnia cena wynajmu to nieco ponad 8 euro za metr kwadratowy powierzchni biurowej.

 

Royal Wilanów – największy kompleks biurowy na Wilanowie

Nie sposób rozpocząć prezentacji biurowców w Wilanowie nie zaczynając od Royal Wilanów. Obiekt przy ulicy Klimczaka 1 to stylowy, wielofunkcyjny budynek biurowo – usługowy o łącznej powierzchni ponad 80 tysięcy mkw. Cechuje go reprezentacyjne usytuowanie w sercu Nowego Wilanowa oraz bogata oferta lokali gastronomiczno-handlowych. Najemcy mają tutaj do dyspozycji łącznie blisko 35 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej do wynajęcia na czterech kondygnacjach. Budynek posiada przestronną recepcję, ponad 900 miejsc parkingowych, a w chwilach odpoczynku można skorzystać z terenów zielonych oraz patio. Royal Wilanów to doskonała oferta biurowca klasy A, w którym możesz wynająć przestrzeń wśród takich firm jak Pirelli, Erbud czy Capital Park.

 

Be Free oraz Be The One – biura przy Branickiego

Drugi najbardziej znany kompleks biurowców na Wilanowie to zespół budynków przy ulicy Branickiego 15-17. Składają się na niego Be Free oraz Be The One. Zdecydowaną większość przestrzeni w obiektach zajmują tradycyjne powierzchnie biurowe, jednakże istnieje także możliwość wynajmu biura coworkingowego Regus Wilanów Park. Oba budynki mieszczą się w centrum Nowego Wilanowa i dopełniają przestrzeń między licznymi osiedlami mieszkaniowymi. Ich atutem jest sąsiedztwo Południowej Obwodnicy Warszawy co ułatwia dojazd do pracy osobom spoza Wilanowa. Zaletą jest również bliskość szpitala Medicover.

Obia biurowce to obiekty klasy A oddane do użytku na przełomie 2011 i 2012 roku. Kompleks oferuje liczne udogodnienia podnoszące komfort pracy, dużą ilość miejsc parkingowych i postojowych oraz przestronne zielone patio. Budynki spełniają najwyższe standardy ekologiczne, czego dowodem było przyznanie im certyfikatu BREEAM. Nic dziwnego zatem, iż swoje siedziby ulokowały tu m. in. Asseco Poland, Polnord czy eFaktor.

 

Wilanów Office Park

Wilanów Office Park to kolejna oferta nowoczesnego biura do wynajęcia przy ul. Branickiego. Budynek o łącznej powierzchni najmu 20 tys. mkw. cechuje doskonała lokalizacja. Posiada on 3 kondygnacje naziemne a cała elewacja jest przeszklona, co zapewnia optymalny dostęp naturalnego światła. Najemcy mogą korzystać z licznych udogodnień podnoszących komfort pracy oraz parkingu podziemnego. Biurowiec spełnia wszelkie wymagania klasy A oraz certyfikatu BREEAM. Dużym atutem Wilanów Office Park jest usytuowanie w pobliżu zjazdu na Południową Obwodnicę Warszawy. Dzięki temu dojazd do Lotniska im. Fryderyka Chopina na Okęciu lub do okolicznych dzielnic zajmie około 10-15 minut jazdy samochodem.

 

Wilanów Business Center

Z kolei oferta Wilanów Business Center odbiega od pozostałych. Jest to kameralny budynek biurowy z przestrzenią handlowo – usługową. Łączna powierzchnia najmu to nieco ponad 2 000 mkw. Biurowiec klasy B został oddany do użytku w latach dziewięćdziesiątych i znajduje się przy ulicy Królowej Marysieńki 90. To doskonała alternatywa dla firm poszukujących tańszej oferty biura na Wilanowie. Do dyspozycji najemców jest 60 miejsc postojowych zlokalizowanych przed budynkiem.

Atutem Wilanów Business Center jest niewątpliwie jego lokalizacja. Obiekt mieści się w cichej okolicy pomiędzy ulicą Sobieskiego, a Wiertniczą. Prestiż lokalizacji nadaje sąsiedztwo budynków Ambasady Wietnamu, Macedonii, Filipin czy Arabii Saudyjskiej.

 

Zobacz również inne oferty biur do wynajęcia w Warszawie. Na finne znajdziesz ponad 1500 aktualnych ofert prosto od właścicieli nieruchomości.

Dowiedz się więcej

Cover Image for Istota umowy najmu i jej konstrukcja

2024-04-04

Istota umowy najmu i jej konstrukcja

Umowa najmu stanowi fundament każdego komercyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Jej istota oraz ...

Czytaj więcej
Cover Image for Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

2024-03-21

Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

Rynek nieruchomości komercyjnych jest niezwykle konkurencyjny i dość skomplikowany, zwłaszcza w k...

Czytaj więcej

Please turn the device