Planowane biurowce w Warszawie. Poznaj lokalizacje

Cover Image for Planowane biurowce w Warszawie. Poznaj lokalizacje

Z roku na rok wzrasta podaż biur do wynajęcia w Warszawie. Najemcy poszukujący przestrzeni w nowoczesnych biurowcach często mają problem z wyszukaniem ofert budynków, które są w trakcie budowy lub dopiero na etapie planowania. Dlatego eksperci finne przygotowali krótki przegląd planowanych lub rozpoczętych już inwestycji biurowych w stolicy. Gdzie możemy spodziewać się nowych wieżowców?

 

Towarowa 22 – nowa wizytówka warszawskiej Woli

Kompleks biurowo-mieszkalny przy ulicy Towarowej 22 obecnie jest w trakcie prac przygotowawczych. Inwestycja realizowana przez Echo Investment ma stać się kolejnym wyróżniającym się projektem w portfolio dewelopera po zakończonem sukcesem rewitalizacji Browarów Warszawskich. Obecnie nie wystartowała jeszcze komercjalizacja biur do wynajęcia w kompleksie Towarowa 22. Z pierwszych informacji wiemy, iż do dyspozycji najemców będzie około 100 tysięcy nowoczesnej powierzchni biurowej. Pierwsze budynki mają zostać oddane do użytku na przełomie 2024 i 2025 roku.

Nie wątpliwym atutem projektu jest jego lokalizacja na pograniczu Śródmieścia, Woli oraz Ochoty. Biurowce przy Towarowej będą mieściły się zaledwie 3 minuty piechotą od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Równie blisko będzie stąd do dworca PKP Warszawa Ochota oraz Warszawa Główna.

 

Biura do wynajęcia w Vibe

Dokładnie po drugiej stronie ulicy Towarowej powstaje obecnie kompleks Vibe. Inwestycja realizowana przez dewelopera Ghelamco ma składać się z dwóch biurowców, których wysokość nie przekroczy 100 metrów. Cały projekt ma wyróżniać się unikalną architekturą budynków oraz przestronnym patio, na którym pracownicy będą mogli skorzystać z oferty lokali usługowych oraz odpocząć w przyjemnej atmosferze. Kompleks biur przy Towarowej 7 ma przyjmować najemców już od 2024 roku, a łączna powierzchnia najmu w pierwszym z budynków to blisko 15 tysięcy mkw.

 

The Bridge Warsaw – niezwykłe powierzchnie biurowe przy Placu Europejskim

Projekt architektoniczny The Bridge Warsaw przy ulicy Grzybowskiej 73 znajduje się w ścisłym otoczeniu Placu Europejskiego. Biurowiec liczący 174 metry wysokości ma być oddany do użytkowania na początku 2025 roku. Obecnie deweloper, firma Ghelamco Poland, finalizuje prace w części podziemnej, następnie wieżowiec zacznie stopniowo “rosnąć”. Cały projekt ma być najnowocześniejszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie budynkiem biurowym w naszym kraju. Potwierdzają to niezwykle prestiżowe certyfikaty SmartScore i WiredScore o najwyższej możliwej do uzyskania liczbie punktów.

Biurowiec The Bridge dołączy do szerokiego grona budynków zaliczanych do Centralnego Obszaru Biznesu. Obiekt będzie doskonale skomunikowany z każdą dzielnicą Warszawy. Dogodny dojazd dla pracowników zapewnia bliskość stacji metra, PKP oraz WKD. Pomocne okażą się także liczne przystanki autobusowe i tramwajowe przy ulicy Okopowej i Grzybowskiej. Na najemców biur w The Bridge Warszawa będzie czekało około 47 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej rozmieszczonej na 40 kondygnacjach naziemnych. Użytkownicy będą mogli skorzystać z wielopoziomowego parkingu podziemnego, stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz infrastruktury dla rowerzystów.

 

Biura w Drucianka Campus

Wartym uwagi dla firm poszukujących biura w Warszawie w perspektywie najbliższych 2-3 lat będzie z pewnością kompleks Drucianka Campus. Jest to jeden z najnowszych projektów firmy Liebrecht & wooD polegający na rewitalizacji dawnej Fabryki Drutu, Sztyftów i Gwoździ na warszawskiej Pradze Północ. Obecnie trwają prace przygotowawcze do startu budowy. Nowoczesny kompleks ma posiadać blisko 42 tysiące powierzchni biurowej, a najemcy mają zyskać możliwość wprowadzenia się w 2026 roku.

Drucianka Campus zlokalizowany będzie tuż przy ulicy Kijowskiej, w ścisłym otoczeniu dworca PKP Warszawa Wschodnia. Usytuowanie blisko największej stacji kolejowej w Warszawie zapewni dogodny dojazd dla pracowników z różnych części aglomeracji warszawskiej. Z kolei o komfort najemców zadba szeroka oferta lokali usługowych oraz szereg udogodnień, które stworzą komfortowe warunki do pracy.

 

Biurowiec Upper One – nowa odsłona kompleksu Atrium

Biurowiec Upper One to jedna z najnowszych inwestycji biurowych na mapie Warszawy. Planowany wieżowiec stanie w miejscu obecnego budynku Atrium wybudowanego przy Al. Jana Pawła w 1995 roku. Ten wielokondygnacyjny biurowiec ma zaoferować najemcom ponad 35 tysięcy nowoczesnej powierzchni do wynajęcia. Ogłoszenie inwestycji zostało wsparte rozpoczęciem procesu komercjalizacji budynku, dzięki czemu najemcy mogą już kontaktować się w sprawie biur na wynajem w Upper One. Doskonała lokalizacja tuż przy Rondzie ONZ oraz szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych z pewnością przełoży się na duże zainteresowanie tym obiektem.

 

Oferty biur do wynajęcia w Warszawie

Tylko na finne znajdziesz ponad 1 700 biur do wynajęcia w Warszawie dostępnych w blisko 900 wieżowcach. Skorzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki ofert, wybierz interesuje Cię lokalizacje i zapytaj o szczegóły bez zobowiązań i ukrytych kosztów. Nie ważne czy robisz wstępny research, czy poszukujesz biura “na już”. Zespół finne pomoże Ci o każdym czasie i na każdym etapie procesu wynajmu nowego biura. Po prostu!

Dowiedz się więcej

Cover Image for Wynajem magazynów w Warszawie i okolicach. Kluczowe lokalizacje i optymalne powierzchnie
Wynajem magazynów w Warszawie i okolicach. Kluczowe lokalizacje i optymalne powierzchnie

Optymalna lokalizacja i odpowiednia powierzchnia magazynowa w Warszawie i jej okolicach stanowią ...

Czytaj więcej
Cover Image for Ile powierzchni biurowej powinno przypadać na pracownika?
Ile powierzchni biurowej powinno przypadać na pracownika?

Podczas wynajmu biura dla firmy zwróć uwagę nie tylko na cenę, standard wykończenia, lokalizację ...

Czytaj więcej

Please turn the device