Planowane biurowce w Warszawie. Poznaj lokalizacje

Cover Image for Planowane biurowce w Warszawie. Poznaj lokalizacje

Z roku na rok wzrasta podaż biur do wynajęcia w Warszawie. Najemcy poszukujący przestrzeni w nowoczesnych biurowcach często mają problem z wyszukaniem ofert budynków, które są w trakcie budowy lub dopiero na etapie planowania. Dlatego eksperci finne przygotowali krótki przegląd planowanych lub rozpoczętych już inwestycji biurowych w stolicy. Gdzie możemy spodziewać się nowych wieżowców?

 

Towarowa 22 – nowa wizytówka warszawskiej Woli

Kompleks biurowo-mieszkalny przy ulicy Towarowej 22 obecnie jest w trakcie prac przygotowawczych. Inwestycja realizowana przez Echo Investment ma stać się kolejnym wyróżniającym się projektem w portfolio dewelopera po zakończonem sukcesem rewitalizacji Browarów Warszawskich. Obecnie nie wystartowała jeszcze komercjalizacja biur do wynajęcia w kompleksie Towarowa 22. Z pierwszych informacji wiemy, iż do dyspozycji najemców będzie około 100 tysięcy nowoczesnej powierzchni biurowej. Pierwsze budynki mają zostać oddane do użytku na przełomie 2024 i 2025 roku.

Nie wątpliwym atutem projektu jest jego lokalizacja na pograniczu Śródmieścia, Woli oraz Ochoty. Biurowce przy Towarowej będą mieściły się zaledwie 3 minuty piechotą od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Równie blisko będzie stąd do dworca PKP Warszawa Ochota oraz Warszawa Główna.

 

Biura do wynajęcia w Vibe

Dokładnie po drugiej stronie ulicy Towarowej powstaje obecnie kompleks Vibe. Inwestycja realizowana przez dewelopera Ghelamco ma składać się z dwóch biurowców, których wysokość nie przekroczy 100 metrów. Cały projekt ma wyróżniać się unikalną architekturą budynków oraz przestronnym patio, na którym pracownicy będą mogli skorzystać z oferty lokali usługowych oraz odpocząć w przyjemnej atmosferze. Kompleks biur przy Towarowej 7 ma przyjmować najemców już od 2024 roku, a łączna powierzchnia najmu w pierwszym z budynków to blisko 15 tysięcy mkw.

 

The Bridge Warsaw – niezwykłe powierzchnie biurowe przy Placu Europejskim

Projekt architektoniczny The Bridge Warsaw przy ulicy Grzybowskiej 73 znajduje się w ścisłym otoczeniu Placu Europejskiego. Biurowiec liczący 174 metry wysokości ma być oddany do użytkowania na początku 2025 roku. Obecnie deweloper, firma Ghelamco Poland, finalizuje prace w części podziemnej, następnie wieżowiec zacznie stopniowo “rosnąć”. Cały projekt ma być najnowocześniejszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie budynkiem biurowym w naszym kraju. Potwierdzają to niezwykle prestiżowe certyfikaty SmartScore i WiredScore o najwyższej możliwej do uzyskania liczbie punktów.

Biurowiec The Bridge dołączy do szerokiego grona budynków zaliczanych do Centralnego Obszaru Biznesu. Obiekt będzie doskonale skomunikowany z każdą dzielnicą Warszawy. Dogodny dojazd dla pracowników zapewnia bliskość stacji metra, PKP oraz WKD. Pomocne okażą się także liczne przystanki autobusowe i tramwajowe przy ulicy Okopowej i Grzybowskiej. Na najemców biur w The Bridge Warszawa będzie czekało około 47 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej rozmieszczonej na 40 kondygnacjach naziemnych. Użytkownicy będą mogli skorzystać z wielopoziomowego parkingu podziemnego, stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz infrastruktury dla rowerzystów.

 

Biura w Drucianka Campus

Wartym uwagi dla firm poszukujących biura w Warszawie w perspektywie najbliższych 2-3 lat będzie z pewnością kompleks Drucianka Campus. Jest to jeden z najnowszych projektów firmy Liebrecht & wooD polegający na rewitalizacji dawnej Fabryki Drutu, Sztyftów i Gwoździ na warszawskiej Pradze Północ. Obecnie trwają prace przygotowawcze do startu budowy. Nowoczesny kompleks ma posiadać blisko 42 tysiące powierzchni biurowej, a najemcy mają zyskać możliwość wprowadzenia się w 2026 roku.

Drucianka Campus zlokalizowany będzie tuż przy ulicy Kijowskiej, w ścisłym otoczeniu dworca PKP Warszawa Wschodnia. Usytuowanie blisko największej stacji kolejowej w Warszawie zapewni dogodny dojazd dla pracowników z różnych części aglomeracji warszawskiej. Z kolei o komfort najemców zadba szeroka oferta lokali usługowych oraz szereg udogodnień, które stworzą komfortowe warunki do pracy.

 

Biurowiec Upper One – nowa odsłona kompleksu Atrium

Biurowiec Upper One to jedna z najnowszych inwestycji biurowych na mapie Warszawy. Planowany wieżowiec stanie w miejscu obecnego budynku Atrium wybudowanego przy Al. Jana Pawła w 1995 roku. Ten wielokondygnacyjny biurowiec ma zaoferować najemcom ponad 35 tysięcy nowoczesnej powierzchni do wynajęcia. Ogłoszenie inwestycji zostało wsparte rozpoczęciem procesu komercjalizacji budynku, dzięki czemu najemcy mogą już kontaktować się w sprawie biur na wynajem w Upper One. Doskonała lokalizacja tuż przy Rondzie ONZ oraz szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych z pewnością przełoży się na duże zainteresowanie tym obiektem.

 

Oferty biur do wynajęcia w Warszawie

Tylko na finne znajdziesz ponad 1 700 biur do wynajęcia w Warszawie dostępnych w blisko 900 wieżowcach. Skorzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki ofert, wybierz interesuje Cię lokalizacje i zapytaj o szczegóły bez zobowiązań i ukrytych kosztów. Nie ważne czy robisz wstępny research, czy poszukujesz biura “na już”. Zespół finne pomoże Ci o każdym czasie i na każdym etapie procesu wynajmu nowego biura. Po prostu!

Dowiedz się więcej

Cover Image for Istota umowy najmu i jej konstrukcja

2024-04-04

Istota umowy najmu i jej konstrukcja

Umowa najmu stanowi fundament każdego komercyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Jej istota oraz ...

Czytaj więcej
Cover Image for Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

2024-03-21

Jak efektywnie przygotować się do procesu najmu powierzchni biurowej?

Rynek nieruchomości komercyjnych jest niezwykle konkurencyjny i dość skomplikowany, zwłaszcza w k...

Czytaj więcej

Please turn the device